Ocak 5, 2021 - Blog

Kocaeli Hindistan Vizesi İşlemleri ve Danışmanlık Hizmeti

Kocaeli’de yaşayan; Hindistan’a ticari, turistik, fuar katılımı, konferans katılımı vb. amaçlarla seyahat etmek kişileri bilgilendirmek üzere hazırladığımız Kocaeli Hindistan vizesi işlemleri ve danışmanlık hizmeti sayfamıza hoş geldiniz.

Hindistan vizesi Kocaeli üzerinden başvuru işlemlerinin Hindistan Konsolosluğu Vize Bölümü tarafından belirlenen prosedürler dahilinde eksiksiz tamamlanması gerekmektedir. Online Hindistan vize formları kurallara uygun olarak doldurulmalı, evraklar eksiksiz hazırlanmalıdır.

İzmit, Gebze, Derince, Darıca, Kartepe, Körfez, Dilovası, Kandıra, Başiskele gibi Kocaeli ilçelerinde ikamet edenlerin Hindistan vize işlemleri için sağlamaları gereken koşulları ve Hindistan vize başvuru sürecinde dikkat edilmesi gerekenleri sayfamızın devamında bulabilirsiniz.

SaltVisa danışmanlık hizmetleri için salt@saltvisa.org veya WhatsApp hattımızı kullanabilirsiniz.

Kocaeli Hindistan Vizesi İşlemleri İçin Şartlar

 • Bordo (umuma mahsus), yeşil (hususi) ve gri (hizmet) pasaport sahibi T.C. vatandaşlarının tüm Hindistan vize türleri için vize başvurusu yapmaları gerekecektir. Vizesiz Hindistan seyahat gerçekleştiremezler.
 • Kocaeli’den Hindistan vize başvurusu online başvuru ve Konsolosluk’a şahsen gidilerek tamamlanır.
 • Kocaeli Hindistan vize başvurusu için randevu alınması ve biyometrik veri beyanı zorunludur.
 • Kocaeli Hindistan vize randevusu telefon ile alınamaz. Randevu alımı için online Hindistan vize formu tamamlanmalıdır.
 • Online olarak doldurulan Hindistan vize formunda hata yapılması durumunda başvuru kabul edilmemektedir. Ayrıca forma eklenen fotoğraf formatının hatalı olması durumunda başvuru kabul edilmez. Yeniden form doldurulması talep edilir.
 • Hindistan vize başvurusunun kabulü için online başvuru formu tamamlandıktan sonra dijital ortamda sisteme fotoğraf yüklenmelidir. Hindistan vizesi fotoğraf 5×5 boyutlarında, uygun formatta olmalıdır.Başvura biyometrik fotoğraf kullanılmalı, aynı fotoğraf kopyası randevu günü de Konsolosluk’a teslim edilmelidir.
 • Hindistan vizesine Kocaeli’den başvuru yapacak kişiler online olarak alınan randevuya şahsen katılım sağladıkları gün Hindistan vize evraklarını da yanlarında bulundurmalıdırlar.
 • Grup olarak ya da ailece yapılan Hindistan vize başvurularında tüm başvuru sahipleri için ayrı ayrı online Hindistan vize başvuru formu doldurulmalı, tüm başvuru sahipleri randevuya katılım sağlamalıdır.
 • Hindistan vize randevu katılımı belli saat aralığında yapılmakta, pasaport teslim saatleri de ayrıca belirlenmektedir.
 • Kocaeli’den Hindistan vize başvurusu yapacak kişilerin Hindistan vizesi bölge ayrımı kuralını dikkate alarak Kocaeli’den Hindistan vize randevusu almaları gerekecektir.
 • Kocaeli Hindistan vize randevusu Hindistan İstanbul Başkonsolosluğundan alınmalıdır. Ankara Hindistan Büyükelçiliği Kocaeli ikametli başvurucuların kısa süreli Hindistan vizesi başvurularını kabul etmemektedir.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için ” Hindistan Vize İşlemleri ” yazımızı okuyabilirsiniz

Türk Vatandaşları İçin Hindistan’a Vize Var Mı?

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Hindistan seyahatleri öncesi İstanbul Hindistan Konsolosluğu ya da Ankara Hindistan Büyükelçiliği üzerinden Hindistan vize başvuru işlemlerini tamamlamalıdırlar.
 • Vizesiz Hindistan’a seyahat edilemeyecektir. Ayrıca Avrupa ülkelerine vizesiz seyahat eden yeşil pasaport sahiplerinin Hindistan için vize alması gerekecektir.

Kocaeli Hindistan Vizesi İçin Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hindistan vize işlemleri online vize başvuru sistemi üzerinden form doldurularak başlatılır. Tüm şehirlerden ve tüm seyahat amaçlarları için başvurular öncesi online Hindistan vize formu tamamlanmış olmalıdır.

Hindistan vizesi başvuru formu doldurulduktan sonra ikamet edilen bölgeye bağlı olarak İstanbul’dan, Hindistan vize randevusu ya da Ankara’dan Hindistan vize randevusu alınır.

Kocaeli’den Hindistan vizesine başvuranlar İstanbul’dan randevu almalıdırlar.

Randevu günü Hindistan için gerekli vize evrakları ile Konsolosluğa gidilir ve parmak izi verilerek pasaport teslim edilir. Türk vatandaşları için Hindistan e-vize uygulaması yoktur. Pasaporta vize etiketi basılacaktır.

Hindistan vize başvurusu için İstanbul’a gitmek zorunludur. Randevuya başvuru sahibi mutlaka katılmalıdır. Randevu günü işlemler başvuran adına başka biri tarafından ya da Hindistan vize acentaları tarafından yapılamaz.

2021-2022 Kocaeli Hindistan Vizesi Ücretleri Ne Kadar?

Hindistan Konsolosluğunun vize başvuru ücretleri vize türüne göre değişmektedir.

Hindistan vize ücretleri Hindistan Başkonsolosluğu tarafından randevu günü Amerikan Doları olarak alınmaktadır. Kredi kartı ile ödeme ya da banka havalesi ile ödeme kabul edilmez.

 • Turistik Hindistan Vizesi Ücreti: 103 Dolar
 • Ticari Hindistan Vizesi Ücreti: 123 Dolar
 • Transit Hindistan Vizesi Ücreti: 23 Dolar
 • Hindistan Gemici Vizesi Ücreti: 23 Dolar
 • Hindistan Konferans Vizesi Ücreti: 83 Dolar
 • Hindistan Medikal Vize Ücreti: 83 Dolar
 • Hindistan Öğrenci Vizesi Ücreti: 83 Dolar
 • Hindistan Gazeteci Vizesi: 83 Dolar

Kocaeli’den Hindistan Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Kocaeli’den Hindistan turistik vize alımı için turistik seyahat planını belgeleyen otel ve uçak rezervasyonları olmalıdır. Hindistan vizesi için uçak biletinin önceden satın alınması ya da otel ücretlerinin ödenmesi zorunlu değildir.

Turistik Hindistan vizesi için online turistik vize formu doldurulmalı ve randevu alınmalıdır.

Hindistan turist vizesi evrakları hazırlanarak randevuya katılım sağlanmalı ve turistik vize ücreti olan 103 Dolar ödenmelidir.

Hindistan için turist vizesi 3 aylık ve tek girişli olarak verilir.(özel durumlarda vize süresi 6 aya çıkabilir ve çok girişli onay verilebilir.)

Hindistan turist vizesi genellikle başvuru yapılan gün ya da bir sonraki gün, Hindistan Konsolosluğu pasaport teslim saatleri arasında verilir.

Kocaeli Hindistan turist vizesi evrakları:

 • Son 3 aylık başvurucuya ait banka hesap dökümü. (Bankadan imzalı ve kaşeli alınmış olmalıdır.)
 • İkamet belgesi. (e-devletten barkodlu belge olarak ya da nüfus müdürlüklerinden alınabilir)
 • 2 adet biyometrik fotoğraf.(5×5 boyutlarında olmalıdır)
 • Hindistan vize başvuru formu.
 • Kimlik fotokopisi.
 • Otel-uçak rezervasyonları.
 • Pasaport (seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliği bulunmalıdır)

Kocaeli Hindistan Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Kocaeli Hindistan ticari vize alımı için; ticari seyahati belgeleyen davetiye ya da fuar katılımı amaçlı gidiliyorsa Hindistan’daki fuardan katılım belgesi alınmalıdır.

Hindistan Business vize için online Hindistan ticari vize formu doldurulmalıdır ve fotoğraf yüklenmelidir. Form tamamlandıktan ve onaylandıktan sonra ikamet ilinin bağlı olduğu şehirden Hindistan ticari vize randevusu alınmalıdır.

Ticari Hindistan vize evrakları hazırlanarak randevuya gidilmeli ve 123 Dolar olan Hindistan ticari vize ücreti ödenerek parmak izi verilmelidir.

Kocaeli’den Hindistan vize başvurusu için randevu İstanbul’dan alınacaktır.

Hindistan ticari vizesi 6 aylık ve çok girişli olarak verilir. Bazı özel durumlarda 1 yıllık Hindistan vizesi de verilebilmektedir.

Kocaeli Hindistan Business vize genellikle başvuru yapılan gün ya da bir sonraki gün, Hindistan Konsolosluğu pasaport teslim saatleri arasında elden teslim alınır.

Kocaeli Hindistan ticari vize evrakları:

 • Son 3 aylık şirket banka hesap dökümü. (Bankadan imzalı ve kaşeli alınmış olmalıdır.)
 • İkamet belgesi. (e-devletten barkodlu belge olarak ya da nüfus müdürlüklerinden alınabilir)
 • 2 adet biyometrik fotoğraf.(5×5 boyutlarında olmalıdır)
 • Şirket antetli kağıdına yazılmış ve yetkili tarafından imzalanmış İngilizce Hindistan ticari vize talep dilekçesi.
 • Hindistan vize başvuru formu.
 • Kimlik fotokopisi.
 • Pasaport (seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliği bulunmalıdır)
 • Güncel şirket faaliyet belgesi ve vergi levhası.
 • Hindistan’daki firmadan ya da katılım sağlanacak fuardan davetiye. (Hindistan firmasından davetiyeye ek olarak Registration Certificate belgesi alınmalıdır.)

Kocaeli Hindistan Vize Randevusu Nereden Alınır?

Kocaeli İzmit Hindistan vize randevuları İstanbul’dan alınır. Ankara’dan Hindistan vize başvurusu kabul edilmeyecektir.

Kocaeli Hindistan vize randevusu online başvuru formu doldurularak alınarak. Telefonla, mail yoluyla ya da şahsen Konsolosluğa giderek Hindistan için vize randevusu alınamaz. Hindistan vize randevu ücreti ödenmez, ücretler randevu günü Konsolosluk’a ödenecektir.

Kocaeli’den Hindistan Vize Başvurusu İçin İstanbul’a Gitmek Zorunlu Mu?

Hindistan vize randevu günü parmak izi beyanı vermek üzere İstanbul’a gidilmelidir. Hindistan vize işlemleri İstanbul’a gitmeden tamamlanamayacaktır.

Kargo ile Hindistan Vizesi Alınır Mı?

Vize evraklarının kargo ile gönderilmesi yolu ile Hindistan vizesi alınamayacaktır. Hindistan Başkonsolosluğu vize başvuru sahiplerine parmak izi beyanı koşulu sunar. Başvuru işlemleri için vize alacak kişinin randevuya şahsen katılımı zorunludur.

Hindistan E-vize Ne Demek?

Türk vatandaşları için e-vize uygulaması yoktur. Hindistan vize başvurusu elektronik ortamda tamamlanır ve randevu alınır. Randevuya şahsen katılım zorunluluğu vardır.

Hindistan vize başvuru işlemleri tamamlandıktan ve vize onayı alındıktan sonra Hindistan vizesi pasaporta basılır.Vize elektronik ortamda gönderilmez.

Yeşil Pasaport Sahipleri Hindistan Vizesi Almalı mı?

Hindistan’a seyahat için yeşil pasaport sahipleri de vize almalıdır. Yeşil pasaport Hindistan vizesi için herhangi bir kolaylık ya da vizesiz ülkeye giriş hakkı sağlamaz.

Hindistan Kapı Vizesi Alınabilir mi?

Türk vatandaşları için Hindistan kapı vizesi uygulaması bulunmamaktadır. Hindistan’a seyahat edecek T.C. vatandaşları İstanbul Hindistan Başkonsolosluğu ya da Ankara Hindistan Büyükelçiliği üzerinden vize işlemlerini tamamlayarak basılı vize almalıdırlar.

Kocaeli ikametli kişiler Hindistan vize işlemlerini İstanbul’dan tamamlayabilirler.

Hindistan Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Hindistan vizesi için istenen fotoğraf; 5×5 boyutunda, arka fonu beyaz, biyometrik fotoğraf olmalıdır.

Hindistan Vize Merkezi

Hindistan vize işlemleri ikamet bölgesine bağlı olarak Ankara ya da İstanbul’dan yapılır. Diğer illerden Hindistan vize randevusu alınamayacaktır.

Hindistan vize başvuruları için özel hizmet veren Hindistan vize merkezi bulunmamaktadır. Hindistan vizesi Vfs Global, Tls Contact, İdata gibi firmalar üzerinden alınmaz.

Hindistan vize işlemleri için randevu ve prosedürün tamamı İstanbul Hindistan Başkonsolosluğu ve Ankara Hindistan Büyükelçiliği tarafından yapılır. Yetkilendirilmiş Hindistan vize başvuru merkezi bulunmamaktadır.

Tekirdağ, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Manisa, Edirne, Kırklareli, İstanbul, Denizli, Muğla, Sakarya, Yalova, Aydın ve Kocaeli’de ikamet edenler Hindistan vize başvurularını İstanbul’dan Başkonsolosluk üzerinden tamamlamalıdırlar. Diğer illerde ikamet edenler ise Hindistan için vize randevusunu Ankara’dan alacaklardır.

Hindistan Vizesi Almak Zor Mu?

Doğru evraklarla vize türüne uygun olarak başvuru işlemleri tamamlandığında Hindistan vizesi almak zor olmayacaktır.

Hindistan vize işlemlerinin sorunsuz tamamlanması için; vize formunun hatasız doldurulması çok önemlidir. Bilgiler pasaporttaki bilgiler aynı olmalıdır.

Formda vize türü ve süresi doğru seçilmelidir. Seyahat tarihleri sunulan evraklardaki tarihlerle aynı olmalıdır. Fotoğraf uygun formatta yüklenmelidir. Bu aşamaların dikkatli tamamlanması halinde Hindistan vizesi almak kolaydır.

Hindistan Vize Danışmanlık

Hindistan vize işlemleri konusunda tecrübeli olmayan, vize prosedürü için zamanı olmayan ve başvuru sürecini riske atmak istemeyen kişiler vize danışmanlık firmalarından destek alarak Hindistan vize işlemlerini tamamlayabilirler.

Kocaeli Hindistan vizesi için danışmanlık hizmeti kapsamında; form doldurulması, evrakların hazırlık sürecine destek olunması, Hindistan Konsolosluğu’na hitaben dilekçelerin alınması, Hindistan randevu alımı, Hindistan pasaport teslimi gibi hizmetler verilir. daha detaylı bilgi almak için ” Kurumsal Vize İşlemleri ” yazımızı okumanızı öneririz.

Başvuru sahibi işlemlerini Kocaeli Hindistan vize acentası yapmış olsa da, randevu günü şahsen başvuruya katılım sağlamalıdır. Hizmet alınan Kocaeli Hindistan vize firması randevu işlemlerini başvuru sahibi olmadan
tamamlayamaz.

Hindistan Ekspres Vizesi Var mı?

Hindistan vize başvuruları sonuçlanma süresi 1-3 iş gününü geçmemektedir. Pasaport teslimi bazı dönemler başvuru yapılan gün yapılır. Bu nedenle ayrıca uygulanan ekspres Hindistan vize uygulaması yoktur.

Değerli ziyaretçilerimiz, Kocaeli Hindistan vizesi işlemleri ve danışmanlık hizmeti yazımızın sonuna geldik. Diğer ülkelerin vize işlemleri hakkında bilgi almak için ” Kocaeli Vize İşlemleri ve İzmit Danışmanlık ” yazımızı okumanızı öneririz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 33 Ortalama: 5]

Yanıtla “Kocaeli Hindistan Vizesi İşlemleri ve Danışmanlık Hizmeti”

 1. akın says: 6 Ocak 2021 at 10:38

  Hindistan ticari vize hakkında yardımcı olur musunuz? İzmit’te yaşıyorum. Hindistan’daki firma vize için davetiyemi gönderdi. Uygun mu bilemiyorum ama imzalı kaşeli ismimin yazdığı bir hindistan davetiyesi var elimde.
  Hindistan ticari vize başvurusu nasıl yapılır? Benim adıma işlemleri siz tamamlarsanız ne yapacağım? Evrakları hazırlayıp kargo mu yapmalıyım?
  Covid nedeniyle Hindistan vize randevusu vermiyor online hindistan vize başvurusu yapılıp e vize alınıyor diyeduydum nedir son durum?
  Bilgiler için teşekkürler,
  Saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!