Ocak 4, 2021 - Blog

Kocaeli İngiltere Vizesi İşlemleri ve Danışmanlığı

Kocaeli ilinde ikamet eden; İngiltere’ye seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri için hazırladığımız Kocaeli İngiltere vizesi işlemleri sayfamıza hoş geldiniz.

İngiltere’ye Kocaeli’den vize almak isteyen başvurucuların geçerli seyahat nedenleri dahilinde vize başvuru işlemlerini yapmaları gerekecektir. Başvuru işlemleri öncesi seyahat amacı netleştirilmeli, amaca uygun adımlar takip edilerek işlemler tamamlanmalıdır.

Başvuru sürecinde evrakların eksik olması, randevunun hatalı kategoride alınması alınması, hatalı vize ücreti ödemesi yapılması gibi durumların yaşanması vize başvuru reddine neden olabilecektir.

İngiltere vizesi almak isteyen ve Kocaeli ilinde yaşayan kişiler online İngiltere vize başvuru işlemlerini tamamlayarak başvuru evraklarını hazırlamalı, kendilerine en yakın ya da seyahat edebilecekleri başvuru merkezinden işlemleri tamamlamalıdırlar.

Kocaeli İngiltere vize işlemleri online başvuru ile tamamlanamaz. İstanbul İngiltere Başkonsolosluğu’na dosyanın gönderimi ve sürecin başlatılması için başvuru sahibinin yetkili İngiltere vize başvuru merkezine giderek parmak izi vermesi gerekecektir.

Kocaeli İngiltere Vizesi Şartları

 • Kocaeli İngiltere vizesi için online başvuru formu doldurulmalıdır.
 • Kocaeli İngiltere vizesi için gerekli vize evrakları vize türüne uygun olarak hazırlanmalıdır.Evraklar güncel olmalıdır.
 • Kocaeli vize başvurusu için randevu alınması ve randevuya gidilmesi zorunludur.
 • Kocaeli İngiltere vize randevusuna bebekler ve çocuklar da götürülmelidir.
 • Kocaeli vize randevusu İstanbul’dan alınabileceği gibi diğer şehirlerden de alınabilir. Bölge farkı, ikamete göre İngiltere vize randevusu uygulaması yoktur.
 • Kocaeli İngiltere vize başvurusu için online İngiltere vize ücreti ödenmelidir. (Bkz: İngiltere Vize Ücretleri 2021)
 • Kocaeli- İzmit’ten İngiltere vize başvurusu yapacak yeşil pasaport sahipleri de İngiltere vizesi almalıdırlar.
 • İngiltere vize reddi alınmaması için başvuru türü için sağlanması gereken koşullara sahip olunmalıdır.

Kocaeli İngiltere Vize Merkezi

Gebze, İzmit, Gölcük, Derince, Darıca, Kartepe, Dilovası, Kandıra, Başiskele gibi Kocaeli ilçelerinde ikamet eden kişiler İngiltere vize başvuru işlemlerini en yakın başvuru merkezi bulunan il olan İstanbul’dan yapabilirler.

Kocaeli İngiltere Vize Merkezi bulunan şehirlerimizden biri değildir. Bu nedenle işlemler için başvuranın kendisi için en yakın şehir üzerinden işlemleri tamamlaması gerekecektir.

Kocaeli’den İngiltere vizesi almak için İstanbul başvuru merkezi randevusu alınabilir.

Kocaeli İngiltere Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Birleşik Krallık vize başvuru işlemleri 2 farklı aşamadan oluşur:

İlk aşama online başvuru işlem aşamasıdır. Online ortamda e-posta adresi kullanılarak başvuru sistemine giriş yapılır ve İngiltere vize formu doldurulur. Form tüm bilgiler eksiksiz tamamlandıktan ve kontrol edildikten sonra onaylanır ve aynı sistem üzerinden vize ücreti ödenerek randevu alınır. Kocaeli İngiltere vize randevusu İstanbul’dan alınabilir. İsteğe bağlı başvuru merkezi bulunan diğer iller de tercih edilebilir.

Kocaeli İngiltere vize başvurusu 2.aşaması için randevu günü başvuru merkezine gidilerek parmak izi verilir. Mülakat yapılmaz fakat başvurucunun biyometrik veri beyanı için merkeze şahsen gitmesi zorunludur.

Kocaeli İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar Neler?

İngiltere vizesi için gerekli evraklar başvuru yapan kişinin seyahat nedenine ve geçerli çalışma durumuna göre değişir.

İngiltere vize evrak listeleri bu iki önemli duruma göre değişecektir. Tüm başvuru sahipleri için geçerli şahsi evraklara ek olarak; özel durumları açıklayan, kişinin seyahat amacını anlatan, kişinin güncel durumunu belgeleyen farklı evraklar hazırlanacaktır.

Kocaeli İngiltere vize evrakları listesi için web sitemiz ” İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar ” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Evrakların hatasız ve eksiksiz hazırlanması vize onayı için çok önemlidir. Bu nedenle evrak hazırlık süreci özenle tamamlanmalıdır.

Kocaeli İngiltere Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

 • İngiltere vize başvuru formu İngilizce olarak, tüm bilgiler eksiksiz ve hatasız olarak doldurulmalıdır.
 • Formda hatalı bilgi girişi yapılması İngiltere vize başvurusunun reddedilmesine neden olacaktır.
 • İngiltere vize başvuru formu resmi web site üzerinden doldurulur. Tüm başvuru sahipleri aynı siteden, online olarak formu tamamlamalıdır. Form başvuru sahibinin durumuna göre yapılan seçimlere göre şekillenir ve tamamlanır.
 • Başvuru formu İngiltere vizesi için büyük öneme sahiptir. Bu nedenle ilk defa İngiltere vizesi alıyorsanız form doldurmak için daha önce başvuru yapmış tecrübeli birinden destek almanızı ya da Kocaeli İngiltere vize danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

Kocaeli’den İngiltere Vizesi Almak İçin İstanbul’a Gitmek Zorunlu Mu?

Kocaeli’den İngiltere vizesi almak için başvuru sahibinin randevu alması ve randevu günü başvuru merkezine gitmesi zorunludur. Kocaeli İngiltere vize işlemlerinin randevuya katılmadan tamamlanması mümkün değildir.

Kocaeli İngiltere vizesi İstanbul’dan alınabilir. Online başvuru esnasında vize başvuru merkezleri seçenekleri sunulacaktır. Başvuru sahibi bu aşamada kendisine en yakın illerden birini seçerek bu şehirden biyometrik veri beyan ve pasaport teslim/alım işlemlerini tamamlayabilir.

Kocaeli İngiltere vize randevusu ayrıca İngiltere yetkili vize başvuru merkezi ( TLS Contact) bulunan diğer illerden de alınabilir. Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa, Gaziantep İngiltere vize başvuru merkezi bulunan ve Kocaeli-İzmit’te yaşayanların İngiltere vize başvurusu yapabileceği diğer illerdir.

Kocaeli İngiltere vize başvurusu için çocukların ve bebeklerin de İstanbul’a gitmesi ve randevuya katılması zorunludur.

Kocaeli İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kocaeli İngiltere vize işlemleri sonuçlanma süresi başvuru sonrası 21 gündür. Kocaeli İngiltere vize başvuru takibi online olarak başvuru yapılan web sitesi üzerinden yapılabilir.

Kocaeli İngiltere vize çıkış süresi randevu günü sayılmaya başlanır. Süre online başvuru yapıldıktan sonra değil, parmak izi beyanı verildikten sonra başlayacaktır.

Kocaeli İngiltere vize başvuru işlemleri normal sonuçlanma süresinden daha kısa sürede sonuçlandırılabilir. Başvuru sahibi randevu alınan merkez üzerinden hızlı vize seçenekleri sunan hizmet satın alarak vize çıkış süresini 5 iş gününe ya da dilerse 24 saate düşürebilir.

24 saatte vize alımı için Kocaeli’den İngiltere vize randevusu İstanbul’dan alınmış olmalıdır. Bu hizmet diğer başvuru merkezleri tarafından sağlanmaz.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak için ” İngiltere Vize Başvuru Takibi Nasıl Yapılır? ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Kocaeli İngiltere Vize Reddi ve Redde İtiraz

Kocaeli İngiltere vize başvuruları, başvuru sahibinin vize için gerekli koşulları sağlamaması halinde reddedilebilir. Eksik evrakla başvuru yapmak, online başvuru sürecinde hata yapmak, başvuru formunu yanlış doldurmak, başvurunun çelişkili olması gibi nedenlerle vize reddi alınabilir.

İngiltere vize reddi alındığında; pasaporta İngiltere vize ret kaşesi basılmaz fakat ret Konsolosluk sisteminde kayıtlı olacaktır.

Kocaeli İngiltere vize ret gerekçeleri başvuru sahibine İngilizce bir ret mektubu ile açıklanır. Vize ret nedenleri sıralanır ve başvuru sahibinin hangi vize uyum maddelerini sağlamadığı açıklanır.

Kocaeli İngiltere vize reddine itiraz için başvuru yapılan kategorinin itiraz hakkı tanıyor olması gerekmektedir. Kısa süreli vizeler için itiraz hakkı yoktur. İtiraz hakkı tanınan türler yerleşim vizeleri ve oturum hakkı tanıyan vize türleridir.

Vize reddine ilişkin daha detaylı bilgi için ” İngiltere Vize Reddi Sonrası Tekrar Başvuru ” yazımızı okumanızı öneririz.

Kocaeli İngiltere Vize Türleri

Kocaeli’den tüm Birleşik Krallık vize türleri için başvuru işlemleri yapılabilir. İşlemler ilk aşamada online başvuru sistemi üzerinden yapılarak son aşamada randevuya gidilir.

Randevu katılımı yetkili başvuru merkezi olmadığı için Kocaeli’den yapılamaz. Kocaeli İngiltere vizesi başvuru işlemi için en yakın İngiltere Vize Merkezi İstanbul’dadır.

Kocaeli İngiltere vize türleri:

 • Kocaeli Turistik İngiltere Vizesi
 • Kocaeli Ticari İngiltere Vizesi
 • Aile Arkadaş Ziyareti İngiltere Vizesi
 • Kocaeli İngiltere Öğrenci Vizesi
 • İngiltere Yerleşim Vizesi
 • Kocaeli İngiltere Tier 4 Vizesi
 • İngiltere Eea Family Permit Vizesi
 • İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi
 • İngiltere Ev Hizmetlisi Vizesi
 • İngiltere Evlilik Vizesi
 • İngiltere Transit Vizesi
 • İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi

Değerli ziyaretçilerimiz Kocaeli İngiltere Vizesi İşlemleri ve Danışmanlık Hizmeti yazımızın sonuna geldik. Diğer ülkelerin vize işlemleri hakkında bilgi için ” Kocaeli Vize İşlemleri ” yazımızı okumalarını tavsiye ederiz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 33 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!