Nisan 18, 2021 - Blog

Kozyatağı Vize İşlemleri ve Danışmanlık Hizmetleri

Değerli ziyaretçilerimiz, Kozyatağı vize işlemleri ve danışmanlık hizmeti konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: Kozyatağı, Bostancı veya İstanbul Anadolu Yakası’ndan vize başvurusu yapacak vatandaşlarımız için hazırlanmıştır.

Kozyatağı, Bostancı veya Anadolu Yakası’nın diğer semtlerinde ikamet eden vatandaşlarımız sayfamızda yer alan bilgilerden yola çıkarak Konsoloslukların vize uygulamaları hakkında ön bilgi edinebilecektir. İhtiyaç duymanız halinde ise vizelerinizi SaltVisa ile çoğu zaman Konsolosluğa gitmeden alabilirsiniz.

Kozyatağı vize işlemleri için bizlere:

 • +90 532 494 6445 veya
 • salt@saltvisa.org e-posta hesabımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

SaltVisa ile Kozyatağı’ndan Vize Nasıl Alınır?

Kozyatağı’nda ikamet eden vatandaşlarımız vizelerini SaltVisa aracılığıyla aşağıdaki adımları izleyerek alabileceklerdir:

 1. SaltVisa ile yazılı veya sözlü olarak iletişim kurun,
 2. SaltVisa çalışma şartlarını size e-posta veya whatsapp ile bildirsin,
 3. Şartları inceleyin. Şartlar uygunsa bildirilen evrakları eksiksiz hazırlayın.
 4. Hazırlamış olduğunuz evrakları kargo, kurye veya elden SaltVisa’ya ulaştırın,
 5. Evraklarınız kontrol edilsin ve varsa eksik evraklarınız size bildirilsin,
 6. Vize işlemlerinde parmak izi vermeniz gerekmiyorsa başvurunuz gelmenize gerek kalmadan SaltVisa tarafından yapılsın,
 7. Parmak izi vermeniz gereken durumlarda SaltVisa görevlileri randevu günü size eşlik etsin.
 8. İşlemi tamamlanan pasaportlarınızı kargo, kurye veya SaltVisa’dan elden alın.

Kozyatağı Vize İşlemleri: SaltVisa Aracılığıyla Hangi Ülkelerin Vizesi Alınabilir?

Kozyatağı’ndan ikamet eden vatandaşlarımız SaltVisa aracılığıyla aşağıda belirtilen ülkelerin kısa süreli turistik, ticari, aile-arkadaş ziyareti, fuar, konferans, kültürel ziyaret ve dil okulu gibi vize türlerini alabileceklerdir.

Ayrıca sayfamızın devamında Kozyatağı vize işlemlerine yönelik hangi ülkelerin vize başvurularında hazır bulunmanız gerektiğini veya hangi ülkelerin vizelerin Konsolosluğa gitmeden alabileceğinizi de öğrenebilirsiniz.

 • Almanya Vizesi:

İlk başvuruda başvuru sahiplerinin parmak izi vermesi zorunludur. Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alanlar Almanya vizelerini Konsolosluğa gitmeden SaltVisa aracılığıyla alabileceklerdir.

Almanya vizesi için parmak izi verme işlemi Üsküdar-Altunizade’de bulunan İdata vize başvuru merkezinde gerçekleşecektir.

 • Avusturya Vizesi:

ilk başvuruda başvuru sahiplerinin hazır bulunması zorunludur. Son 59 ay içerisinde Schengen vizesi alanlar vizelerini gelmeden SaltVisa aracılığıyla alabilir.

Avusturya vizesi için parmak izi verme işlemi Altunizade veya Dolapdere’de bulunan VFS Global’de gerçekleşecektir

 • Angola Vizesi:

Angola vize başvurularında başvuru sahiplerinin Ankara Angola Elçiliğinde hazır bulunarak parmak izi vermeleri zorunludur.

 • Avustralya Vizesi:

Avusturalya vize başvurularında başvuru sahipleri daha önce Avustralya vizesi almış olsa bile her defasında hazır bulunarak parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme işlemleri İstanbul Avrupa Yakası VFS Global ofisinden yapılacaktır.

 • Amerika Vizesi:

Amerika vize başvurularında başvuru sahiplerinizin hazır bulunarak biyometrik veri beyanında bulunmaları ve Konsolosluk mülakatına girmeleri zorunludur.

Amerika B1/B2 vizesi son 12 ay içinde biten, soyadı değişikliği olmamış ve yine aynı vize türü için başvuru yapacak vatandaşlarımız Amerika vizelerini Konsolosluğa gitmeden SaltVisa aracılığıyla alabileceklerdir. (Bkz: Amerika vize yenileme)

 • Bangladeş Vizesi:

Bangladeş vizesi alacak vatandaşlarımız vizelerini Konsolosluğa gitmeden SaltVisa aracılığıyla alabileceklerdir. Davetiyesi olan vatandaşlarımız Bangladeş kapı vizesi kolaylığından yararlanabilir.

 • Bulgaristan Vizesi:

Bulgaristan C tipi vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız vizelerini SaltVisa aracılığıyla Konsolosluğa gitmeden alabileceklerdir.

 • Belçika Vizesi:

İlk vize başvurusunda başvuru sahiplerinin Dolapdere VFS Global Schengen vize başvuru merkezinde hazır bulunarak parmak izi vermeleri zorunludur.

Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alan vatandaşlarımız vizelerini Konsolosluğa gitmeden SaltVisa aracılığıyla alabilir.

 • Benin Vizesi:

Benin vize başvurularında parmak izi uygulaması bulunmamaktadır. Kozyatağı’nda ikamet eden başvuru sahipleri vizelerini SaltVisa aracılığıyla kargo-kurye hizmeti ile alabilirler.

 • Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi:

Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai veya Abu Dhabi vize başvurularında parmak izi uygulaması bulunmamaktadır. SaltVisa aracılığıyla Dubai, Abu Dabi veya Birleşik Arap Emirlikleri vizelerinizi online ortamda e-vize olarak alabilirsiniz.

 • Cezayir Vizesi:

Cezayir vize başvurularında parmak izi uygulaması bulunmamaktadır. Kozyatağı, Bostancı veya İstanbul Anadolu Yakası’nda ikamet eden vatandaşlarımız vizelerini SaltVisa aracılığıyla Konsolosluğa gitmeden alabilirler.

 • Cibuti Vizesi:

Cibuti vize başvurularında parmak izi uygulaması bulunmamaktadır. Başvuru sahipleri Cibuti elektronik vizelerini SaltVisa aracılığıyla kolayca alabilir.

 • Çekya Vizesi:

Çek Cumhuriyeti vize başvurularında başvuru sahiplerinin İstanbul Dolapdere’de yer alan VFS Global vize merkezinde parmak izi vermeleri zorunludur. Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alan vatandaşlarımız vizelerini Konsolosluğa gitmeden SaltVisa aracılığıyla alabileceklerdir.

 • Çin Vizesi:

Son 5 yıl içinde Çin vizesi alan vatandaşlarımız vizelerini Konsolosluğa gitmeden SaltVisa aracılığıyla alabilir. İlk defa başvuru yapacak vatandaşlarımız ise Maslak’ta bulunan Çin vize başvuru merkezinde hazır bulunarak parmak izi vermeleri gerekecektir.

 • Danimarka Vizesi:

İlk defa başvuru yapacak vatandaşlarımızın Beyoğlu-Dolapdere’de bulunan Schengen vize aracı kurum olan VFS Global’de parmak izi vermeleri zorunludur. Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alan vatandaşlarımız ise vizelerini SaltVisa aracılığıyla kargo-kurye hizmeti ile alabilecektir.

 • Demokratik Kongo Vizesi:

Demokratik Kongo vizesi başvurularında parmak izi uygulaması bulunmamaktadır. Bu ülke vizenizi Ankara’ya gitmenize gerek kalmadan SaltVisa aracılığıyla alabilirsiniz.

 • Estonya Vizesi:

İlk defa başvuru yapacak vatandaşlarımızın parmak izi vermek üzere hazır bulunmaları zorunludur. Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alan vatandaşlarımız ise vizelerini SaltVisa ile Konsolosluğa gitmeden alabilir.

 • Fransa Vizesi:

Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alan vatandaşlarımız vizelerini Konsolosluğa gitmeden SaltVisa ile alabilecektir.

İlk defa başvuru yapacak vatandaşlarımız ise İstanbul, Dolapdere Beyoğlu’nda bulunan VFS Global ofisinde parmak izi vermeleri gerekecektir.

 • Finlandiya Vizesi:

Finlandiya vize başvurularında başvuru sahiplerinin parmak izi vermek üzere hazır bulunmaları zorunludur. Genel anlamda Schengen vize başvuruları için verilen parmak izi beyanları kabul edilmemektedir.

 • Fildişi Sahili Vizesi:

Fildişi Sahili vizelerinizi Konsolosluğa gitmeden SaltVisa ile alabilirsiniz.

 • Gana Vizesi:

Gana vize başvurularında hazır bulunulması gerekmemektedir. Vizelerinizi SaltVisa aracılığıyla kargo-kurye ile alabilirsiniz.

 • Gine Vizesi:

Gine vize başvurularında parmak izi uygulaması yoktur. Kozyatağı, Bostancı, Kadıköy veya Anadolu Yakası’nda ikamet eden vatandaşlarımız vizelerini SaltVisa aracılığıyla alabileceklerdir.

 • Hollanda Vizesi:

Bir Schengen devleti olan Hollanda için yapacağınız vize başvurularında parmak izi vermeniz zorunludur. Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alan vatandaşlarımız vizelerini SaltVisa aracılığıyla gelmeden alabilecektir.

 • Hırvatistan Vizesi:

Hırvatistan vize başvurularında parmak izi uygulaması yoktur ancak başvuru sahiplerinin başvuru sırasında hazır bulunularak imza atması gerekir. Kozyatağı, Bostancı’da yaşayan vatandaşlarımız bu işlemi Avrupa Yakası’da bulunan VFS Global ofisinde tamamlamaları gerekecektir.

 • Hindistan Vizesi:

Hindistan vize başvurularında başvuru sahipleri daha önce Hindistan vizesi almış olsa bile her yeni vize başvurusunda hazır bulunarak parmak izi vermeleri gerekmektedir.
Hindistan vizesi için parmak izi verme işlemi Elmadağ’da bulunan Hindistan Başkonsolosluğunda yapılacaktır.

 • İspanya Vizesi:

Son 3 yıl içinde Schengen vizesi alan vatandaşlarımız vizelerini SaltVisa aracılığıyla Konsolosluğa veya vize başvuru merkezine gitmeden alabileceklerdir.

İlk defa Schengen vize başvurusu yapacak başvuru sahiplerinin, bebek ve çocuklarında da 4 Levent’te bulunan İspanya vize merkezi BLS İnternational’da hazır bulunarak parmak izi vermeleri zorunludur.

 • İtalya Vizesi:

Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alan vatandaşlarımız İtalya vizelerini başvuru merkezine veya Konsolosluğa gitmeden SaltVisa aracılığıyla alabileceklerdir.

İlk defa Schengen vizesi alacak vatandaşlarımız ise Üsküdar Altunizade’de bulunan İdata vize başvuru merkezinde parmak izi verebileceklerdir.

Adında ve soyadında noktalı harf bulunan başvuru sahipleri daha önce parmak izi vermiş olsa bile yeniden parmak izi beyanına davet edilebilir.

 • İrlanda Vizesi:

İrlanda vize başvurularında başvuru sahiplerinin hazır bulunması gerekmemektedir. Vize başvuru sahipleri İrlanda vizelerini Konsolosluğa gitmeden SaltVisa ile alabilecektir.

 • İngiltere Vizesi:

Kozyatağı’nda ikamet eden vatandaşlarımız daha önce İngiltere vizesi almış olsa bile her yeni vize başvurusunda hazır bulunarak parmak izi vermesi zorunludur. Bebek ve çocuklarında başvuru sırasında hazır bulunması zorunludur.

Kozyatağı, Bostancı veya Anadolu Yakası’dan ikamet eden vatandaşlarımız İngiltere vize başvuruları için parmak izi beyanı Mecidiyeköy Profilo AVM içinde bulunan TLS Contact firmasında gerçekleşecektir.

 • İsviçre Vizesi:

İlk defa başvuru yapacak vatandaşlarımızın başvuru sırasında hazır bulunarak parmak izi vermeleri zorunludur. Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alan vatandaşlarımız ise vizelerini SaltVisa ile Konsolosluğa gitmeden alabileceklerdir.

İsviçre vize başvuruları için parmak izi beyanları Mecidiyeköy, Profilo Avm içinde yer alan TLS Contact firmasında gerçekleşecektir.

 • İsrail Vizesi:

İsrail vize başvurularında başvuru sahiplerinden parmak izi beyanı talep edilmemektedir. Kozyatağı’nda ikamet eden vatandaşlarımız SaltVisa danışmanlık hizmetlerinden faydalanarak vizelerini Konsolosluğa gitmeden alabileceklerdir.

 • İzlanda Vizesi:

İlk defa vize başvurusu yapacak vatandaşlarımızın başvuru sırasında hazır bulunarak parmak izi vermeleri zorunludur. Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alan vatandaşlarımız ise vizelerini Konsolosluğa gitmeden alabileceklerdir.

Kozyatağı İzlanda vize işlemleri için parmak izi beyanları VFS Global Danimarka bankosunda gerçekleşecektir.

 • Kanada Vizesi:

Son 5 yıl içinde Kanada vizesi alan vatandaşlarımız vizelerini SaltVisa aracılığıyla Konsolosluğa gitmeden alabileceklerdir.

İlk defa başvuru yapacak vatandaşlarımız ise vize başvuruları sırasında parmak izi vermek üzere hazır bulunmaları gerekecektir. Kozyatağı’nda ikamet eden vatandaşlarımız Kanada vizesi için parmak izi verme işlemlerini Dolapdere VFS Global ofisinden tamamlamaları gerekir.

 • Kamerun Vizesi:

Kamerun vize başvurularında parmak izi uygulaması bulunmamaktadır. Başvuru sahipleri Kamerun vizelerini SaltVisa aracılığıyla Konsolosluğa gitmeden alabilir.

 • Kenya Vizesi:

Kenya vize başvurularında parmak izi uygulaması bulunmamaktadır. Başvuru sahiplerinin Konsolosluğa gitmeden vize alabilecekleri ülkelerden biri de Kenya vizesidir.

 • Kongo Vizesi:

Kongo vize başvurularında başvuru sahiplerinin biyometrik verileri kayıt edilmemektedir. Bu sebeple başvuru sahipleri vizelerini Konsolosluğa gitmeden SaltVisa ile alabilir.

 • Kamboçya Vizesi:

Kamboçya vize başvurularında parmak izi uygulaması bulunmamaktadır. Başvuru sahipleri Kamboçya vizelerini SaltVisa ile Konsolosluğa gitmeden alabilir.

 • Kuveyt Vizesi:

Kuveyt vize başvurularında parmak izi uygulaması bulunmamaktadır. Başvuru sahiplerini elektronik vizelerini SaltVisa aracılığıyla alabilecektir.

 • Küba Vizesi:

Küba vize başvurularında da başvuru sahiplerinin parmak izi vermesi gerekmez. Vatandaşlarımız Küba seyahat kartlarını SaltVisa aracılığıyla alabileceklerdir.

 • Letonya Vizesi :

İlk defa başvuru yapacak vatandaşlarımız vize başvurularında hazır bulunarak parmak izi vermeleri zorunludur. Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alan vatandaşlarımız ise mücbir sebepler dışında vizelerini Konsolosluğa gitmeden alabilecektir.

 • Litvanya Vizesi:

İlk defa başvuru yapacak vatandaşlarımızın parmak izi vermek üzere Konsoloslukta veya vize merkezinde hazır bulunmaları zorunludur. Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alan vatandaşlarımız vizelerini gelmeden alabileceklerdir.

 • Lüksemburg Vizesi:

İlk defa başvuru yapacak vatandaşlarımız parmak izi vermek üzere hazır bulunmalıdır. Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alan vatandaşlarımız ise vizelerini Konsolosluğa gitmeden alabileceklerdir.

 • Lihtenştayn Vizesi:

İlk defa vize başvurusu yapacak vatandaşlarımız başvuru sırasında parmak izi vermek üzere hazır bulunmalıdır. Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alan vatandaşlarımız ise vizelerini SaltVisa aracılığıyla Konsolosluğa gitmeden alabilecektir.

Lihtenştayn vizesi için parmak verme işlemleri Mecidiyeköy Profilo Avm içerisinde yer alan İsviçre vize merkezinde tamamlanacaktır.

 • Macaristan Vizesi:

İlk defa Schengen vizesine başvuru yapacak vatandaşlarımızın başvuru sırasında hazır bulunarak parmak izi vermeleri zorunludur. Parmak izi verme işlemleri Avrupa Yakası Harbiye’de bulunan Macaristan vize merkezi As Visa Solutions’da gerçekleşecektir.

Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alan vatandaşlarımız ise vizelerini SaltVisa aracılığıyla Avrupa Yakası’na geçmeden alabileceklerdir.

 • Malta Vizesi:

Malta vize başvurularında tüm başvuru sahiplerinin hazır bulunarak parmak izi vermeleri zorunludur. Son 5 yıl içinde Malta vizesi alan vatandaşlarımız ise vizelerini SaltVisa aracılığıyla Konsolosluğa gitmeden alabilirler.

 • Malavi Vizesi:

Malavi vizesi için parmak izi beyanı zorunlu değildir. Malavi vizesi alacak vatandaşlarımız vizelerini SaltVisa aracılığıyla kolayca alabileceklerdir.

 • Mısır Vizesi:

Mısır vize başvurularında parmak izi uygulaması yoktur. Kozyatağı veya Kadıköy’de ikamet eden vatandaşlarımız Mısır vizelerini SaltVisa aracılığıyla Konsolosluğa gitmeden alabileceklerdir.

 • Meksika Vizesi:

Meksika vize başvurularında parmak izi uygulaması bulunamamaktadır. Vatandaşlarımız vizelerini SaltVisa aracılığıyla e-vize olarak alabilecektir.

 • Namibya Vizesi:

Namibya vize başvurularında parmak izi uygulaması bulunmamaktadır. Başvuru sahipleri vizelerini Konsolosluğa gitmeden alabilir.

 • Norveç Vizesi:

Norveç vize başvurularında başvuru sahipleri son 5 yıl içinde Schengen vizesi almış olsa dahi vize başvuruları sırasında hazır bulunarak parmak izi vermeleri gerekmektedir.

Norveç vizesi için parmak izi verme işlemleri Dolapdere VFS Global ofisinde gerçekleşecektir.

 • Nijerya Vizesi:

Nijerya vize başvurularında başvuru sahiplerinden parmak izi beyanı talep edilmemektedir. Başvuru sahipleri vizelerini Ankara’ya gitmelerine gerek kalmadan SaltVisa ile alabileceklerdir.

 • Romanya Vizesi:

Romanya vize başvurularında parmak izi uygulaması bulunmamaktadır ancak başvuru sahiplerinin vize başvuruları sırasında hazır bulunarak Konsolosluk görüşmesine girmeleri zorunludur.

 • Rusya Vizesi:

Rusya vize işlemleri için başvuru sahiplerinin parmak izi beyanında bulunması gerekmemektedir. İstisnai durumlarda Konsolosluk başvuru sahiplerini görüşmeye davet edebilir.

 • Ruanda Vizesi:

Ruanda vize başvurularında parmak izi uygulaması yoktur. Başvuru sahipleri vizelerini Konsolosluğa gitmeden SaltVisa ile alabilir.

 • Pakistan Vizesi:

Pakistan vize başvurularında başvuru sahiplerinden parmak izi beyanı talep edilmemektedir. Başvuru sahipleri vizelerini Konsolosluğa gitmeden SaltVisa ile alabilecektir.

 • Polonya Vizesi:

Polonya vize başvuruları için parmak izi verilmesi zorunludur. Başvuru sahipleri daha önce Schengen vizesi almış olsa bile yeniden parmak izi vermeleri gerekebilir.

 • Portekiz Vizesi:

Bir Schengen devleti olan Portekiz vize başvurularında da parmak izi uygulaması bulunmaktadır. Başvuru sahipleri son 5 yıl içinde Schengen vizesi almış ise vizelerini Konsolosluğa gitmeden SaltVisa aracılığıyla alabileceklerdir.

 • Slovenya Vizesi:

İlk defa vize başvurusu yapacak vatandaşlarımızın başvuru sırasında hazır bulunarak parmak izi vermeleri zorunludur. Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alan vatandaşlarımız ise vizelerini Konsolosluğa gitmeden SaltVisa ile alabilirler.

Slovenya vizesi için parmak izi verme işlemleri Harbiye’de bulunan As Visa Solutions’da gerçekleşecektir.

 • Slovakya Vizesi:

Bir Schengen devleti olan Slovakya vize başvurularında da parmak izi beyanı zorunlu bir uygulamadır. Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alan vatandaşlarımız vizelerini SaltVisa ile Konsolosluğa gitmeden alabilir.

Slovakya vizesi için parmak izi verme işlemleri Beyoğlu-Dolapdere adresinde bulunan VFS Global vize başvuru merkezinde yapılacaktır.

 • Sierra Leone Vizesi:

Sierra Leone vize başvurularında parmak izi uygulaması bulunmamaktadır. Kozyatağı, Bostancı veya Kadıköy’de yaşayan vatandaşlarımız Sierra Leone vizelerini Ankara’ya gitmeden SaltVisa ile alabilecektir.

 • Senegal Vizesi:

Senegal vize başvurularında parmak izi uygulaması yoktur. Kozyatağı’da ikamet vatandaşlarımız Senegal vizelerini Ankara’ya gitmeden SaltVisa ile alabileceklerdir.

 • Sudan Vizesi:

Sudan vize başvurularında başvuru sahiplerinin biyometri kaydı alınmamaktadır. Başvuru sahipleri vizelerini Konsolosluğa gitmelerine gerek kalmadan SaltVisa aracılığıyla alabileceklerdir.

 • Tanzanya Vizesi:

Tanzanya vize başvurularında başvuru sahiplerinden parmak izi beyanı talep edilmemektedir. Tanzanya vizesi alacak vatandaşlarımız vizelerini Konsolosluğa gitmeden alabileceklerdir.

 • Togo Vizesi:

Togo vize başvurularında parmak izi uygulaması bulunmaz. Başvuru sahipleri vizelerini SaltVisa ile Konsolosluğa gitmeden alabilir.

 • Uganda Vizesi:

Uganda vize başvurularında başvuru sahiplerinden parmak izi beyanı talep edilmemektedir. Başvuru sahipleri Uganda vizelerini SaltVisa ile Konsolosluğa gitmeden alabilecektir.

 • Umman Vizesi:

Umman vize başvurularında parmak izi uygulaması bulunmamaktadır. Vize başvuru sahipleri Umman vizelerini SaltVisa ile konsolosluğa gitmeden alabilecektir.

 • Yunanistan Vizesi:

İlk defa vize başvurusu yapacak vatandaşlarımızın başvuru sırasında hazır bulunarak parmak izi vermeleri zorunludur. Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alan vatandaşlarımız ise vizelerini SaltVisa aracılığıyla Konsolosluğa gitmeden alabileceklerdir.

Kozyatağı’nda ikamet eden vatandaşlarımız Yunanistan vizesi için parmak izi verme işlemi Üsküdar Altunizade’de bulunan Kosmos Vize başvuru merkezinde yapılacaktır.

 • Yeni Zelanda Vizesi:

Yeni Zelanda vize başvurularında başvuru sahiplerinin parmak izi vermeleri gerekmemektedir. Kozyatağı, Bostancı veya Kadıköy’de yaşayan başvuru sahipleri Yeni Zelanda vizelerini Konsolosluğa gitmeden kargo, kurye ile alabileceklerdir.

Kozyatağı Schengen Vize İşlemleri

Kozyatağı, Bostancı, Kadıköy veya Anadolu Yakası’nda ikamet eden vatandaşlarımız Schengen vizelerinin büyük bölümünü Üsküdar Altunizade’de bulunan VFS Global, İdata veya Kosmos vize ofislerinden alabileceklerdir. Bazı ülkelerin Schengen vizeleri ise Beyoğlu-Dolapdere, Harbiye veya Mecidiyeköy’de bulunan vize başvuru merkezlerinden alınması gerekecektir.

Covid-19 sürecinde Altunizade’de bulunan vize başvuru merkezleri genel anlamda vize başvuru hizmeti vermemektedir.

Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alan vatandaşlarımız (İspanya vizesi için son 3 yıl) vizelerini başvuru merkezine gitmeden alabileceklerdir.

Yine İspanya hariç 12 yaş altı vize başvuru sahipleri vizelerini Konsolosluğa gitmeden SaltVisa aracılığıyla alabileceklerdir.

Schengen vize başvuruları seyahat tarihinden en geç 15 gün önce yapılmış olmalıdır. Seyahat tarihine 15 günden daha az süre kalan vatandaşlarımız vize reddi gibi durumlarla karşılaşabilir.

Vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Randevular ilgili vize merkezinin web sayfasından online ortamda ve ücretsiz olarak alınacaktır. Çocuklar içinde randevu alınması zorunludur.

Schengen vize başvurularında kullanılacak pasaportlar seyahat dönüşü en az 3 ay geçerli olmalı ve karşılıklı 2 boş sayfası bulunmalıdır.

Schengen vizesi için yazılacak dilekçeler mümkün oldukça İngilizce yazılmalı ve dilekçe içeriğinde seyahatin konusu, tarihleri ve sponsoru hakkında bilgilere yer verilmelidir.

Schengen vize işlemlerinde kullanılacak banka hesap dökümleri başvuru sahiplerinin kişisel banka hesap dökümü olmalı ve geçmişe dönük son 3 ay içerisinde temin edilmiş olmalıdır. İnternet çıktısı hesap dökümleri Schengen vize başvurularında geçerli değildir. Vize başvurularında kullanılacak banka hesap dökümlerinin içerinde en az seyahati finanse edecek miktarda bakiye bulunmalı, geçmişe dönük son 3 ay içerisinde alınmış olmalı ve bankadan kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile temin edilmiş olmalıdır.

Schengen devletlerinde yaşayan aile, akraba ve arkadaşını ziyaret edecek vatandaşlarımızın ziyaret edecekleri tanıdıklarından belediye onaylı orijinal davetiye almaları zorunludur. İstisna olarak Almanya Konsoloslukları aile-arkadaş ziyareti vize başvurularında Almanca yazılmış davet mektuplarını kabul etmektedir.

Schengen Konsolosluklarının vize harç ücretleri 80 Euro’dur. Bu ücret TL veya USD olarak tahsil edilebilir. 12 yaş altı çocuklardan genel anlamda yarım vize harç ücreti alınır. Söz konusu ücrete ilgili vize başvuru merkezinin hizmet ücreti eklenir. Schengen vize başvuru merkezlerinin hizmet ücretleri Konsoloslukların vize harç ücretlerinin yarısını geçmeyecek şekilde ayarlanmıştır. (Bkz: Schengen vize ücretleri)

Vize başvurularında genel anlamda ekspres vize uygulaması yoktur. Bazı durumlarda Fransa ve İtalya Schengen vize başvuruları daha hızlı sonuçlanabilir.

Cenaze, sağlık gibi mücbir sebepler dışında Schengen vize işlemleri hızlandırılamamaktadır.

Kozyatağı Rusya Vize İşlemleri

Kozyatağı, Bostancı, Kadıköy veya Anadolu Yakasında ikamet eden vatandaşlarımız Rusya’ya yapacakları seyahatlerinde vize almaları zorunludur. Yeşil, gri ve siyah renkli pasaportlara sahip vatandaşlarımız ise Rusya’ya vizesiz olarak seyahat edebilir.

Anadolu Yakası’nda Rusya Konsolosluğu veya Rusya vize merkezi bulunmamaktadır. Altunizade’de bulunan vize başvuru merkezleri Rusya vize işlemleri üzerine hizmet vermemektedir.

Arzu eden vatandaşlarımız Rusya vizelerini Konsolosluğa veya Taksim’de bulunan Rusya vize merkezine gitmeden SaltVisa aracılığıyla alabileceklerdir.

Rusya turistik vize başvurularında Rus turizm acentalarından alınmış voucher ve acenta garanti yazısı alınması zorunludur. Booking üzerinden yapılan otel rezervasyonları Rusya turist vizesi alabilmek için yeterli değildir.

SaltVisa aracılığıyla Kozyatağı’ndan Rusya turistik vize alacak vatandaşlarımızın voucher belgesi SaltVisa tarafından temin edilecektir.

Rusya vizeleri başvuru sahibinin seyahat edeceği şehire göre düzenlenmektedir. Moskova, St. Petersburg, Tataristan veya Krasnodar’a seyahat edecek vatandaşlarımız seyahat edecekleri şehiri mutlaka vize aracı firmaya belirtmeleri önemlidir. Aksi takdirde ülkeye girişlerde sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Covid-19 süreci hariç Rusya’ya maksimum 16 güne kadar seyahat edecek vatandaşlarımız Rusya elektronik vize kolaylığından yararlanabilir.

Kozyatağı Rusya vize işlemlerinin sonuçlanma süresi 4-5 iş günüdür. Acil durumlarda 2 iş gününde sonuçlanan Rusya ekspres vize hizmeti alınabilir.

Kozyatağı Dubai Vize İşlemleri

Dubai’ye seyahat edecek umuma mahsus (bordo renkli) pasaportlara sahip vatandaşlarımız vize işlemlerine tabidir. Yeşil, gri ve siyah renkli pasaportlara sahip vatandaşlarımız ise vizesiz olarak Dubai’ye seyahat edebilecektir.

Dubai vizesi bir e-vizedir. Dubai vizesi alacak vatandaşlarımızın vizeleri pasaportlarına basılmayacaktır. Dolayısıyla başvuru sahiplerine vizeleri barkodlu belge olarak verilecektir.

Kozyatağı’nda ikamet eden vatandaşlarımız Dubai vizelerini ülkeye girişler sırasında alınamamaktadır. Dubai vizelerinin seyahatten önce Türkiye’den alınması zorunludur.

Vize başvurularında kullanılacak pasaportların seyahat dönüşü en az 6 ay geçerliliğinin bulunması zorunludur.

Kozyatağı Dubai vize işlemlerinin sonuçlanma süresi 2-5 iş günüdür. Acil durumlar için ekspres Dubai vize uygulaması bulunmamaktadır.

Kozyatağı Vize İşlemleri: En Hızlı Çıkan Vizeler

Kozyatağı, Bostancı, Kadıköy ve Anadolu Yakası’nda yaşayan vatandaşlarımız bazı ülkelerin vizelerini diğer ülkelere oranla daha kolay alabileceklerdir. En hızlı sonuçlanan vizeler şöyle:

 • Meksika vizesi,
 • Dubai vizesi,
 • Kuveyt vizesi,
 • Fildişi Sahili vizesi,
 • Cibuti vizesi,
 • Kenya vizesi,
 • Gana vizesi,
 • Rusya vizesi,
 • Umman vizesi,
 • Cezayir vizesi,
 • 45 yaş üstü kişiler için Mısır vizesi,
 • İtalya vizesi,
 • Fransa vizesi.

Değerli ziyaretçilerimiz, Kozyatağı vize işlemleri ve danışmanlık hizmeti konusu üzerine hazırladığımız yazımızın sonuna geldik. Altunizade’den yürütülecek vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgi için ” Altunizade Vize Başvuru Merkezi ” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 163 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!