Ağustos 13, 2020 - Blog

Mısır Vizesi 45 Yaş Üstü İçin Şartlar Nelerdir?

Değerli ziyaretçilerimiz, Mısır vizesi 45 yaş üstü şartlar nelerdir? konusu üzerine hazırladığımız sayfamızda hoşgeldiniz.

Mısır vize başvuru prosedürleri diğer ülkelerin vize başvuru prosedürlerine oranla oldukça farklıdır. Schengen, İngiltere, Amerika, Bulgaristan, Romanya veya diğer ülkelerin vize başvuru prosedürleri büyük oranda bir birbirine benzer bir süreç gösterir. Ancak Mısır vize başvurularında prosedür başvuru sahibinin yaşına, geçmişte aldığı vizelere ve seyahatinin amacına göre farklılıklar gösterebilmektedir.

Bu doğrultuda bu yazımızda 45 yaş üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Mısır vize prosedürleri hakkında kapsamlı bilgileri sunmaya çalışacağız.

Daha detaylı bilgi için lütfen okumaya devam edin.

Vize işlemlerinizi başlatmak için ”BİZE ULAŞIN” sayfamızı kullanabilirsiniz.

Türk Vatandaşları İçin Mısır Vize Uygulamaları 2022

Mısır seyahatinde bulunacak Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus pasaport sahipleri Mısır vizesi alarak seyahat etmeleri gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti devletinin hususi/yeşil, hizmet/gri ve diplomatik/siyah pasaportlarına sahip vatandaşlarımız ise 180 gün içerisinde 90 güne kadar yapacakları için Mısır vizesi almaları gerekmemektedir.

Yeşil, Gri ve Siyah pasaporta sahip vatandaşlarımız seyahat sonrası en az 9 ay geçerli pasaportları ile Mısır’a vizesiz seyahat edebilirler.

Mısır vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız için vize başvurularını İstanbul Bebek adresine bulunan Başkonsolosluğa veya Ankara’da bulunan Mısır Büyükelçiliğine yapabileceklerdir.

Mısır seyahat edecek vatandaşlarımız vizelerini Mısır’a varışta havaalanlarında alamayacaklardır.

Vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız randevu almaları gerekmeksizin İstanbul Mısır Başkonsolosluğuna veya Ankara Mısır Büyükelçiliğine hafta içi her gün 09.00 / 12.00 saatleri arasında vize başvurularını tamamlayabileceklerdir.

Öte yandan Mısır Konsoloslukları, Covid-19 sürecinde sadece 45 yaş üstü Türk vatandaşlarının vize başvurularının kabul edileceğini belirtmiştir.

Acentalar aracılığıyla Mısır vizesi alacak vatandaşlarımızın ” Vize Acentası ile Mısır Vizesi Nasıl Alınır? ” yazımızı okumalarını öneririz.

Mısır Vizesi 45 Yaş Üstü İçin Son Durum 2022

Mısır vize başvuru prosedürlerinde başvuru sahibinin yaşına bağlı olarak bazı değişiklikler söz konusu olabilmektedir.

Bu değişiklik 45 yaş üstü Türk vatandaşları için söz konusu bir durumdur. 45 yaş üstü kişilerin yapacak oldukları Mısır vize başvuruları 45 yaş altı vize başvuru sahiplerine oranla daha kısa sürede sonuçlanacaktır.

Bu doğrultuda Mısır vizesi talep edecek 45 yaş üstü Türk vatandaşlarının vize başvuruları 3 iş günü sonunda sonuçlanacaktır. Konsolosluk görevlileri bazı durumlarda belirtilmekte bu sürelere ek süreler talep edebilmektedir.

45 yaş altı kişilerin Mısır vize başvurularının sonuçlanma süresi konusunda ise net süre belirtilmemiştir. Ancak Mısır vizesi için başvuru yapacak 45 yaş altı kişilerin başvuruları ortalama 15 ile 45 gün arasında sonuçlanacaktır.

Mısır Vizesi 45 Yaş Üstü İçin Kapı Vizesi Hususu

Değerli ziyaretçilerimiz bilindiği üzere Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Mısır’a varışta kapı vizesi alarak seyahat edebiliyordu ancak Mısır devleti 15 Mayıs 2015 tarihinde yaptığı açıklama ile önceden vize alınması gerektiğini belirtti.

Bu doğrultuda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Mısır’a varışta kapı vizesi uygulaması aksi bir karar alınıncaya kadar durdurulmuştur.

Ancak Mısır’a turist grubu halinde seyahat edecek ve yerel Mısır acentasından destek alan vatandaşlarımız için Mısır kapı vizesi uygulamaları söz konusu olabilmektedir.

Bu konuda seyahat öncesi Mısır Konsolosluklarından, hava yolu şirketinden ve Mısır turizm acentasından destek alınması önemle hatırlatırız!

Mısır Vizesi 45 Yaş Üstü İçin Vize Başvuru Evrakları 2022

 • Seyahat dönüşü en az 9 ay geçerli pasaport
 • 2 adet arka fonu beyaz 50×50 mm ölçülerinde veya 35×45 mm ölçülerinde vize fotoğrafı
 • Eksiksiz şekilde doldurulmuş ve imzalanmış Mısır vize başvuru formu
 • Kimlik fotokopisi
 • Pasaportun 2. sayfası ve varsa eski Mısır vizelerinin olduğu sayfaların fotokopileri
 • Çalışılan şirketin antetli kağıdına Konsolosluğa hitaben detaylı bilgi veren kaşe ve ıslak imzalı İngilizce dilekçe
 • Otel ve uçak bileti rezervasyonu (satın alınmış bilet talep edilebilir.)
 • Varsa davetiye
 • Başvuru sahibi emekli ise SGK’dan alınmış orijinal emeklilik belgesi
 • Emekli maaşının yattığı bankadan alınmış son 3 aylık kaşeli, ıslak imzalı ve banka imza sirküleri ile alınmış içerisinde her ay için en az 15.000 TL bakiyesi olan maaş hesap özeti. (banka birikim hesaplarınızı da sunabilirsiniz.)
 • Barkodlu veya muhtarlıktan alınmış ikametgah belgesi

 

Mısır Vizesi 45 Yaş Üstü İçin Vize Ücreti 2022 Yeni Ücret

45 yaş üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için 2022 Mısır vize ücretlendirmesi aşağıdaki gibidir:

 • Mısır 45 yaş üstü kişiler için turistik vize ücreti: 30 $.
 • Mısır 45 yaş üstü kişiler için ticari vize ücreti: 65 $
 • Mısır 45 yaş üstü kişiler için çok girişli/multiple vize ücreti: 90 $

mısır vizesi 45 yaş üstüMısır Vizesi, 45 Yaş Üstü İçin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mısır vizesi için başvuru yapacak 45 yaş üstü Türk vatandaşları başvuruları için aşağıdaki adımları izlemelidir.

Vize başvurusu yapabilmek için yeterli zamanın bulunduğunda emin olun. (seyahat tarihinden önce en az 5 iş günü)

Mısır Konsolosluğunun Facebook hesabına giriş yapın. Gün, ay, yıl olarak doğrum tarihinizi ve hangi ülke vatandaşı olduğunuzu belirterek randevu oluşturun.

Mısır 45 yaş üstü kişiler için vize başvuru evraklarını hazırlayın ve vize başvuru dosyası haline getirin.

2022 güncel Mısır vize başvuru formunu doldurun ve imzalayın.

Mısır vize ücretini tam ve eksiksiz şekilde yanınızda alın. (Konsoloslukta bozuk para bulunmamaktadır.)

Randevu tarihi ve saatinde hazırlamış olduğunuz evrakları Konsolosluğa teslim edin.

Konsolosluğun vermiş olduğu pasaport teslim fişini vizenizi alana kadar saklayın.

45 Yaş Üstü Kişiler İçin Mısır Vize Durumu Sorgulama

Mısır vizesi için başvuru yapan 45 yaş üstü Türk vatandaşlarının vize başvurularının durumunu veya pasaportlarının durumunu sorgulayabileceği bir Konsolosluk sistemi bulunmamaktadır. Ancak Mısır Konsolosluklarının görevlileri başvuru sırasında verilen pasaport teslim fişinin üzerine pasaportun teslim edileceği tarihi not olarak belirtmektedir.

Acil durumlarda ise Mısır vize başvurunuzun durumunu sorgulamak için Mısır Konsolosluklarını aramanızı tavsiye ederiz.

 • İstanbul Mısır Başkonsolosluğuna 0212 324 21 33 nolu numaradan ulaşabilirsiniz.
 • Ankara Mısır Büyükelçiliğine 0312 426 10 26 nolu numaradan ulaşabilirsiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz, 45 Yaş Üstü Kişiler İçin Mısır Vizesi Şartarı 2022 yazımızın sonuna geldik. Covid-19 sürecinde Mısır vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgi için ” Mısır Vizesi ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

Yanıtla “Mısır Vizesi 45 Yaş Üstü İçin Şartlar Nelerdir?”

 1. Defne Cebe Can says: 21 Ağustos 2020 at 21:25

  Merhaba; 5 kişilik ekip olarak Mısır seyahati gerçekleştirmemiz gerekiyor. Aynı şirkette sigortalı olarak çalışan 4 kişi ve işveren olarak başvuru yapacağız. isverenimiz ve çalışanlarımızdan ikisi 45 yaş üstü olarak Mısır vizesine başvuracak. Seyahat amacımız ticari, yani Mısır ticari vizesine ihtiyacımız var. Mısır’daki şirketten ticari davetiye gelecek. Tüm çalış anlar ve işveren için ayrı ayrı imzalı onaylı ticari vize davetiyesi göndereceklerini ilettiler.
  Mısır vize başvurusu için gerekli diğer evrakalrin standart listesini biliyorum fakat sormak istediğiniz bir kaç soru var:
  Mısır vizesi için ek olarak hazırlamanız gereken evrak var mı?
  Mısır viz su için grup başvurusu ücret uygulaması var mı? Aynı şirkette çalışan 5 kişi birlikte başvuru yapıyor olsa da her başvuru sahibi için ayrı Mısır vize ücreti mi odenecek?
  Mısır vizesine başvuru yapacak kisilerden bazıları 45 yaş üstü, bazıları 45 yaş altı.bu durumda Mısır vizesi çıkış süreleri ne olacak? Başvuruların sonuçları beraber mi gönderilir ayrı ayrı mı?
  45 yaş üstü kişilerinizi erken, diğerleri geç ki sonuclananacak? Bu durum ayarlanabilir mi?
  Mısır vize davetiyesi in orjinali mi gerekli? Mısır Konsolosluğu ıslak imzalı kaşeli davetiye aslını mı isteyecek?
  Mısır vize danışmanlığı alırsak vizelerimiz desteğinizle daha hızlı çıkar mı?
  Mısır viz başvurusu için tüm başvuranlar Mısır Konsolosluğu’na gitmeli mi?
  Desteğiniz için şimdiden teşekkürle.kolay gelsin. saygılarımizla,
  Defne

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!