Ağustos 19, 2020 - Blog

Schengen Vize Danışmanlık Hizmetleri

Değerli ziyaretçilerimiz, ” Schengen vize danışmanlık hizmetleri ” konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: Schengen vize danışmanlığı üzerine bilgi edinmek isteyen vatandaşlarımız için hazırlanmış kılavuz bir sayfadır.

Schengen vize başvuruları için danışmanlık hizmeti almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturma ve çalışma izni sahibi olan yabancılar SaltVisa Schengen vize danışmanlık hizmetleri sayfasından yola çıkarak en temel vize işlem bilgilerini edinebilir, Schengen vizesi danışmanlığı hakkında yanlış anlaşılmaların önüne geçebilir hatta vize reddi gibi muhtemel sorunları engelleyebilirler.

Vize danışmanlık hizmeti almak için BİZE ULAŞIN sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için lütfen okumaya devam edin.

 

Schengen Vize Nedir?

schengen vize nedirSchengen vize: temelleri 1995 yılında Schengen anlaşması ile oluşturulmuş dünyanın en önemli anlaşmalarından bir tanesidir. Schengen anlaşmasının amacı: gümrük kontrolünün olmadığı serbest bir seyahat bölgesi oluşturmaktadır. Bu doğrultuda Schengen anlaşmasının şartlarını tam 26 ülke yerine getirmiş ve Schengen anlaşmasını kabul etmiştir.

Schengen anlaşmasını imzalayan 26 ülke şöyle: Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Fransa, Finlandiya, Hollanda, Letonya, Litvanya, Lihtenştayn, Lüksemburg, İspanya, İtalya, İsveç, İsviçre, İzlanda, Macaristan, Malta, Norveç, Slovenya, Slovakya, Polonya, Portekiz ve Yunanistan’dır.

Anlaşma neticesinde bahsi geçen söz konusu ülkelere yabancı ülke vatandaşları tek bir vize ile herhangi bir gümrük kontrolü olmaksızın seyahat edebileceklerdir. İlgili ülkelerin vatandaşları ise sadece kimlik kartları ile herhangi bir gümrük kontrolü olmaksızın seyahat edebileceklerdir. Schengen bölgesine maksimum 90 günlüğüne turistik, ticari, eğitim, toplantı, seminer, kongre, konferans, fuar, staj ve aile, akraba, arkadaş ziyareti amacıyla seyahat edecek yabancılara Schengen vize verilecektir. Schengen bölgesini oluşturan ülkelere 90 günden daha fazla süreli eğitim, yaşama, aile birleşimi, çalışma ve iş yeri kurmak üzere seyahat edecek yabancılara ise konaklama yapılacak ülkenin ulusal vizesi verilecektir.

Schengen vizeleri: maksimum 5 yıl süreli olmak üzere düzenlenecek ve bu vize başvuru sahiplerine her 6 ay içerisinde 90 gün konaklama hakkı verecektir. Diğer bir deyişle 5 yıl geçerli 90 gün konaklamalı Schengen vizesi olanların her 1 yıl için 2 90 günlük konaklama hakları olacaktır.

Schengen vizeleri 1 girişli (single), 2 girişli, 3 girişli ve çok girişli (multiple) olmak üzere düzenlenecektir.

1 girişli Schengen vize başvuru sahiplerine Schengen bölgesine 1 kez giriş ve çıkış yapma hakkı verecektir.

Vize süreleri başvuru sahiplerinin Schengen vize geçmişlerine göre kademe kademe arttırılacak ve maksimum süre olan 5 yıl tamamlanacaktır.

Verilecek olan Schengen vizelerinin başlangıç ve bitiş tarihi olacaktır. Vizeler genel anlamda başvuru sahiplerinin seyahat tarihlerinden başlatılacaktır. Bitiş tarihleri ise Schengen Konsoloslukları tarafından belirlenecektir.

Vize başvurusu yapabilmek için belirli kurallar konulmuştur. Schengen vizesine en erken 180 gün en geç ise 15-21 iş gün önceden başvuru yapılması gerekecektir.

Schengen vizesine 180 gün önceden başvuru yapacak kişilerin vize süreleri seyahat tarihlerine göre düzenlenecektir.

Vize başvurularında vize başvuru merkezi kullanılması gerekebilir. Bu doğrultuda Schengen devletlerinin Dışişleri Bakanlığı ve Konsoloslukları tarafından yetkilendirilmiş özel vize aracı şirketlere başvuru yapılması gerekecektir.

Türkiye’de Schengen vize başvuruları üzerine hizmet veren 6 resmi vize başvuru merkezi bulunmaktadır.

Türkiye’de bulunan Schengen vize başvuru merkezleri: VFS Global, İdata, As Visa Solutions, TLS Contact, Kosmos Vize ve BLS İnernational’dır. Daha detaylı bilgi için ” İstanbul’da vize işlemi yapan şirketler ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Schengen vize başvuru merkezleri yapılacak olan vize müracaatlarını randevulu kabul edecektir. Mücbir sebep olmadığı sürece randevusuz yapılmak istenen vize başvuruları kabul edilmeyecektir. Vize randevuları ücretsizdir. Arzu eden vatandaşlarımız Schengen vizesi başvurularını ilgili Konsolosluğa yapabilecektir. Vize başvurusunu Konsolosluklara yapacak yabancıların Schengen vize başvuruları için randevu almaları zorunludur. Schengen vize danışmanlık firmaları aracılığıyla vize başvurusu yapacak vatandaşlarımızın vize randevuları danışmanlık firmaları tarafından alınacaktır.

Schengen anlaşması doğrultusunda standart vize ücreti belirlenmiştir. Şubat 2020 tarihi itibariyle Schengen konsolosluklarına yapılacak vize başvurularında 80 € veya 80 Euro’nun TL karşılığı veya USD karşılığı ödenecektir.

0-5 yaş arası çocuklar Schengen Konsolosluklarının vize harç bedellerinden muaf tutulacaklardır.

6-12 yaş arası çocuklar için yapılacak Schengen vize başvurularında ise yarım ücret olan 40 € veya TL karşılığı veya dolar karşılığı alınacaktır. Schengen vize ücretleri kredi kartı veya taksitle tahsil edilememektedir. Vize başvurularını Schengen vize başvuru merkezlerine yapacak kişilerden ek olarak başvuru merkezi servis ücreti tahsil edilecektir. Schengen vize başvuru merkezlerinin servis ücretleri Konsolosluk harç bedelinin yarısını geçmeyecek şekilde düzenlenmiştir. Bu doğrultuda vize başvuru merkezlerinin servis ücretleri 10 € ile 35 € arasında değişiklik gösterecektir.

Vize başvuru merkezi bu ücreti: vize evraklarının kabul edilmesi ve kontrolünün sağlanması, evrakların konsoloslukları iletilmesi ve geri alınması, Konsolosluk harç bedellerinin tahsil edilmesi ve başvuru sahiplerinin parmak izi verilerinin kaydedilmesi için alınacaktır. Vize başvurularının işleme alınabilmesi için Konsolosluk ve vize başvuru merkezi ücretlerinin ödenmesi zorunludur. Söz konusu ücretler bir başvuru ücretidir. Vize verilmesini garanti etmemektedir. Vize reddi durumunda ödenmiş olan ücretler iade edilmemektedir.

Konu hakkında daha detaylı bilgi için ” Vize Reddi ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Schengen Vize Danışmanlığı Hakkında Genel Bilgi

schengen vize danışmanlıkSchengen vize danışmanlığı: Schengen vize başvurularında destek almayan kişilere verilen bir hizmettir. Vize başvuru sahiplerinin Schengen vize danışmanlığı alması zorunlu değildir. Başvuru sahipleri vize başvurularını Konsolosluğa veya vize başvuru merkezlerine şahsen yapabileceklerdir. Ancak vize başvurularında doğru vize türü için başvuru yapmak, vize formunu doldurmak, vize reddi sonrası doğru başvuru yapmak, Konsolosluk mülakatlarına ön hazırlık yapmak ve işlem süresince karşısında muhatap bulmak isteyen kişiler Schengen vize başvurularında danışmanlık hizmeti alabileceklerdir.

Schengen vize danışmanlığı bir hizmettir. Ve bu hizmet özel şirketler tarafından verilmektedir. Konsolosluklar ve Schengen vize başvuru merkezleri vize danışmanlığı hizmeti vermemekte ve vize başvurularında yönlendirme yapmamaktadır.

Schengen vize danışmanlık ücretleri için Konsolosluklar, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği veya Vize acentaları tarafından ortak belirlenmiş bir ücret yoktur. Vize danışmanlığı ücreti, ilgili vize danışmanlık şirketinin alacağı servis bedeline göre belirlenecektir.

Vize reddi durumunda Konsolosluk, vize başvuru merkezi ve Schengen vize danışmanlık ücreti iade edilmemektedir.

Schengen vize başvuruları için alınacak danışmanlık hizmeti vize alma garantisi vermemektedir. Vize danışmanlık hizmetleri genel anlamda doğru vize başvurusunun yapılması, eksik evrakların tamamlanması, başvuru dosyasının kontrolü ve olası vize retlerine karşı önlem almak için verilir.

Ayrıca vize başvuru sürecini devredecekler, uzun süreli Schengen vizesi almak isteyenlerde Schengen vize danışmanlık hizmeti alabilmektedir.

Schengen vize danışmanlık şirketleri Büyükelçiliklere veya Konsolosluklara bağlı şirketler değildir. Vize danışmanlık acentaları bağımsız ve özel girişimlerdir. Dolayısıyla vize danışmanlığı hizmeti alırken Konsolosluklardan değil özel bir şirketten destek aldığınızı unutmayınız.

 

Kimler Schengen Vize Danışmanlığı Almalı?

 • Schengen vizesi için ilk defa başvuru yapacak kişiler,
 • Acil vize talep eden kişiler,
 • Çalışmayan, işsiz kişiler,
 • Ev hanımları,
 • Yurt dışında yaşayan ancak Türkiye’de bulunan kişiler,
 • Schengen ülkelerinde sevgilisini ziyaret edecek kişiler,
 • Schengen devletlerine kısa süreliğine makine kurulumu, montaj ve teknik destek vermek üzere seyahat edecek kişiler,
 • Schengen vize reddi almış kişiler,
 • Uzun süreli Schengen vize talebinde bulunan kişiler,
 • Asgari ücretli çalışan kişiler,
 • Freelance çalışan kişiler,
 • İkamet adresi ile yaşadığı şehir farklı olan kişiler,
 • Schengen vizesine grup halinde başvuru yapacak kişiler,
 • Sponsorlu vize başvurusu yapacak kişiler,
 • Dönemsel olarak çalışan: garson, komi, aşçı, teknisyen, yazılımcı, ressam, müzisyen, sahne ve ses sanatçıları,
 • Schengen devletlerinde staj yapacak kişiler,
 • Anne ve babası ayrı olan 18 yaş altı çocuklar
 • Schengen bölgesinde vize süresinden fazla kalmış kişilere Schengen vize danışmanlık hizmeti almalarını tavsiye ederiz.

 

Schengen Vize Danışmanlığı Nasıl Alınır?

Schengen vize başvurusu için danışmanlık hizmeti alacak vatandaşlarımıza öncelikle güvenilir vize danışmanlık şirketi konusu üzerine yazdığımız yazıyı okumalarını tavsiye ederiz.

Vize danışmanlığı konusu hakkında ön bilgi edindikten sonra hangi konuda danışmanlık hizmeti almak istediğinizi netleştirmelerini tavsiye ederiz. (Sadece vize başvurusunun yapılması, eksik evrakların tespiti, vize reddi sonrası yeni başvuru yapılması ve uzun süreli Schengen vize talebi vb…) Hangi konuda vize danışmanlık hizmeti alacağınızı bilmeniz daha iyi hizmeti almanızı sağlayacaktır.

Schengen vize danışmanlığı hakkında ön bilgi edindiniz ve hangi konuda vize danışmanlığı talep edeceğinizi netleştirdikten sonra vize danışmanlık şirketleri ile iletişime geçiniz.

Schengen vize danışmanlık şirketlerinin çalışma şartlarını yazılı olarak talep ediniz. Vize danışmanlık şirketlerinden aldığınız teklifleri değerlendirin ve çalışacağınız şirkete karar verin.

Danışmanlık şirketinin sizlere ilettiği vize başvuru evraklarını eksiksiz hazırlayın ve danışmanlık şirketine elden, kargo veya üçüncü kişiler aracılığıyla ulaştırın.

Evraklarınızı kargo yoluyla danışmanlık şirketine gönderdiyseniz kargo ulaşım süreci sonrası danışmanlık şirketinden gelecek telefonu bekleyin veya danışmanlık şirketini arayın.

Schengen vize danışmanlık şirketinin ücretini ödeyin ve işlemler hakkında son durumu öğrenin.

Randevu günü danışmanlık şirketi temsilcisi ile vize başvuru merkezine gidin ve parmak izi beyanında bulunun.

Başvuru sonrası pasaportun kim tarafından teslim alınacağını öğrenin vize başvuru sürecinizin sonlanmasını bekleyin.

İşlem sonrası Konsolosluk, vize başvuru merkezi veya Schengen vize danışmanlık acentasından pasaportunuzu teslim alın.

Pasaportunuzu vize başvuru merkezinden danışman şirketiniz teslim alacaksa pasaportunuzu danışmanlık şirketinden teslim almak için kargo hizmeti veya yetkilendirdiğiniz bir kişi aracılığıyla alabilirsiniz.

 

Schengen Vize Danışmanlığı Almak Zorunlu mu?

Schengen vize başvurularında danışmanlık hizmeti almak zorunlu değildir. Vize danışmanlık hizmeti tamamen başvuru sahibinin talebine bağlıdır.

Başvuru sahipleri yapacak oldukları Schengen vize başvurularını Büyükelçiliklere, Konsolosluklara veya vize başvuru merkezlerine yapabileceklerdir. Ancak ilk defa vize başvurusu yapacak, düzenli geliri olmayan, işsiz ve davetiye ile vize başvurusu yapacak veya daha önce vize reddi almış vatandaşlarımızın Schengen vizesi danışmanlığı firmalarından destek almalarını tavsiye ederiz.

Schengen Vize Danışmanlık Hizmeti Almanın Avantajları Neler?

 • Vize talep edilecek doğru Konsolosluğun belirlenmesi,
 • Daha ekonomik ve hızlı bir vize işlem süreci,
 • Vize başvuru sürecinin yönetimi,
 • Başvuru sahibinin mesleki durumuna uygun vize başvurusu yapılması,
 • Schengen vize başvurusunun eksiksiz, doğru ve bir mantık bütünlüğü çerçevesinde yapılması,
 • Vize başvuru formlarının doldurulması,
 • Konsolosluk mülakatları için hazırlıklı olunması,
 • Uzun süreli Schengen vize onayı alınması,
 • Vize reddi ihtimalinin asgari seviyeye indirgenmesi
 • Vize reddi sonrası yeni başvuruya hazırlık,
 • Konsolosluğa hitaben vize talep dilekçelerinin yazılması,
 • Konsolosluklarda ki güncel vize gelişmeleri hakkında bilgi sahibi olunması,

Güvenilir Schengen Vize Danışmanlık Şirketi Nasıl Bulunur?

Güvenilir Schengen vize danışmanlık şirketi bulmak için olabildiğince titiz bir araştırma yapılmalıdır.

Hangi konuda vize danışmanlık hizmeti alacağınızı netleştirin. Danışmanlık hizmeti almak istediğiniz konu önemli bir çalışma gerektiriyorsa bu konuda yetkin olan vize danışmanlık şirketlerini araştırın.

Çalışacak olduğunuz Schengen vize danışmanlık şirketini olabildiğince referanslar aracılığıyla edinin.

Danışmanlık şirketlerinin özel uzmanlık alanına giren ülkeler olduğunu unutmayın. Sadece Yunanistan, Almanya ve Fransa Schengen vizeleri için danışmanlık hizmet veren firmalar bulunmaktadır. Dolayısıyla uzmanlık alanı vize başvurusunda bulunacağınız ülke olan danışmanlık şirketleri ile çalışın.

Schengen vize danışmanlık firmasının İnternet’te yer alan marka adı ile şirket adı farklı olabilir. Vize danışmanlık firmasının her iki adı içinde İnternet’te araştırma yapın ve şirket hakkında Google, şikayetvar, ekşi sözlük ve varsa forumlardaki kullanıcı görüşlerini dikkatlice inceleyin.

Schengen vize danışmanlarının sormuş olduğunuz tüm sorulara net yanıtlar verdiğinden emin olun. Sormuş olduğunuz sorudan bağımsız cevaplar veren, sorularınızı geçiştiren ve size yazılı beyanlarda bulunmayan Schengen vize danışmanlık firmalarından hizmet almayın.

” Uzun süreli Schengen vize”, ” hızlı Schengen vize”  ve ” garanti vize çıkar ” gibi görüş beyan eden Schengen vize danışmanlık şirketleri ile çalışmayın.

Konu hakkına daha detaylı bilgi için ” Güvenilir Vize Takip Şirketleri ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Schengen Vize Danışmanlık Ücretleri

Vize danışmanlık ücretleri, hizmet alınacak danışmanlık şirketinin alacağı servis bedeline göre değişiklik göstermektedir.

Konularına göre 2022 yılı Schengen vize danışmanlık ücretleri şöyle;

 • Sadece vize başvuru hizmeti alacaklar için Schengen vize danışmanlık ücreti: 40-100 €,
 • Vize reddi sonrası yeni başvuru yapacaklar için Schengen vize danışmanlık ücreti: 80 – 100 €
 • Acil vize talep edenler için Schengen vize danışmanlık ücreti: 80 – 100 € arasında değişmektedir.

Konsoloslukların ve vize başvuru merkezlerinin harç ücretleri hakkında bilgi almak için”  Schengen Vize Ücretleri ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Covid-19 Sürecinde Schengen Vizesi Veren Ülkeler

Değerli ziyaretçilerimiz, Covid-19 sürecince Schengen devletleri özellikle ilk yıl itibariyle katı bir güvenlik politikası izledi ve mücbir sebepler dışında yabancıların Schengen devletlerine giriş yapmalarına izin vermedi. Ancak Türkiye ile tarihsel, kültürel ve ekonomik bağları güçlü olan Almanya, Hollanda, İsviçre ve İtalya ise özel izinle sadece kendi ülkeleri için kısa süreli giriş izni verme yönünde anlayış gösterdi. Elbette verilen vizeler bilindik anlamda Schengen vizesi değildi ancak önemli seyahat gerekçesi sunan vatandaşlarımız Coronavirüs kısıtlamalarının bulunduğu dönemde de vize alarak seyahat edebildi.

İşte 2022 yılının Ocak ayı itibariyle Covid-19 döneminde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize veren ülkeler şöyle:

 1. 2 doz Sinovac ya da Biontech aşısı olanlar için Macaristan
 2. 2 doz Sinovac ya da Biontech aşısı olanlar için İspanya
 3. 2 doz Biontech aşısı olanlar için Almanya,
 4. 2 doz Biontech aşısı olanlar için Fransa,
 5. 2 doz Biontech aşısı olmuş ve 5 güne kadar İtalya’ya fuar, müşteri ziyareti, toplantı gibi gerekçelerle seyahat edecekler için İtalya ticari vize,
 6. En az 2 yıldır Hollanda vatandaşı ile birliktelik yaşayan ve ilişki geçmişini ispat edenler için Hollanda,
 7. 2 doz Biontech aşısı olanlar için Hollanda birinci derece yakın akrabalarınız cenaze, doğum, sağlık gibi nedenlerle ziyaret edecek kişiler için Hollanda
 8. 2 doz Sinovac ya da Biontech aşısı olanlar için İsviçre
 9. 2 doz Biontech aşısı olanlar için Estonya,
 10. 2 doz Sinovac ya da Biontech aşısı olanlar için Yunanistan Covid-19 pandemisi devam ederken Türk vatandaşlarına Schengen vizesi veren ülkeler arasında yer almaktadır.

Lütfen Dikkat!

2022 yılı itibariyle Schengen devletlerinin aldığı kurallar an be an değişebilmektedir. Çekya hükumeti ülkeye giriş yapacak yabancılardan 3. doz aşı kartı olma şartı getirmiştir. bu durum diğer üye devletler içinde her an geçerli olabilir. Bu sebeple vize onayı alsanız bile seyahat etmeden önce  havayolu şirketini arayarak ülkelere giriş kuralları hakkında bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederiz.

SaltVisa Schengen Vize Danışmanlık Hizmeti Verir mi?

SaltVisa başta Schengen ülkeleri olmak üzere, Amerika, Kanada, Romanya, Mısır, Cezayir, Dubai, Rusya ve Çin Halk Cumhuriyeti vize başvuruları üzerine danışmanlık hizmeti vermektedir.

SaltVisa 10 yıla yakın bir süredir sadece Schengen vize başvuruları için değil aynı zamanda Orta Doğu ve Afrika ülkeleri için yapılacak vize başvurularında da danışmanlık hizmeti vermektedir.

Ekibimiz 10 yıla yakın bir süredir Konsolosluk ve vize başvuru merkezlerindeki, göç ve vize mevzuatındaki güncel gelişmeleri yakından takip etmektedir.

Dilerseniz SaltVisa iletişim kanallarını kullanarak bizlere ulaşabilir ve SaltVisa Schengen vize danışmanlığı hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 20 Ortalama: 5]

3 Yorum “Schengen Vize Danışmanlık Hizmetleri”

 1. Nihat Kara says: 17 Ekim 2020 at 20:04

  Schengen vize danismanligi almanin faydalari neler? Yunan vizesi icin danismanlik alinmali mi sizce?

 2. ahmet çelik says: 23 Temmuz 2021 at 01:21

  Almanya için oturum vizesi almak istiyorum sevgilim Almanya’da yaşıyor yanına gideceğim bu vizeyi nasıl alabilirim sizin yardımınız ile bana yardımcı olun. iyi çalışmalar.

 3. Aybegüm Ç. says: 18 Eylül 2021 at 09:26

  Merhaba, Kasım ayı içerisinde Hollanda’ya seyahat planım var. Uçak biletim alındı. Pasaportumu yeniledim ve shengen vizesi için başvuru yapıcam. İlk shengen vizem Letonya’dan olup 6 ay vize almıştım. Daha sonraki 2 shengen vizemi Yunanistan’dan aldığımda 1 ve 2 şer aylık vizeler verdiler. Tekrardan Letonya’dan vize alıp ilk girişimi Hollanda’dan yapmam problem olur mu? Vizeyi direkt Hollanda’dan almam durumumda tüm belgelerde bir sıkıntı olmaması durumunda yine 1 aylık bir vize mi alırım acaba? Şimdiden teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!