Ocak 30, 2021 - Blog

Silifke Vize İşlemleri: Silifke’den Vize Nasıl Alınır?

Değerli ziyaretçilerimiz, Silifke yurt dışı vize işlemleri konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa: Silifke, Taşucu, Mut, Gülnar, Aydıncık ve Anamur’dan yurt dışına seyahat edecek ve vize başvurusu yapacak vatandaşlarımız için hazırlanmıştır.

Silifke’de yaşayan vatandaşlarımız sayfamızda yer alan bilgilerden yola çıkarak Avrupa/Schengen, İngiltere, Amerika, Dubai, Rusya, Suudi Arabistan, Çin, Mısır, Cezayir ve Hindistan vizesi başvuruları hakkında temel bilgilere sahip olabilir veya vize işlemlerini SaltVisa aracılığıyla tamamlayabilirler.

Vize işlemlerinizi başlatmak için salt@saltvisa.org veya WhatsApp hattımız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İyi okumalar diliyoruz.

Silifke Yurt Dışı Vize İşlemleri Hakkında Temel Bilgiler

Umuma mahsus diğer bir deyişle bordo renkli pasaporta sahip vatandaşlarımız Avrupa, Schengen, İngiltere, ABD, Cezayir, Çin, Mısır, Hindistan, Dubai (BAE), Gana, Nijerya, Etiyopya, Senegal, Suudi Arabistan ve Pakistan’a yapacakları seyahatlerde vize almak zorundadır.

Yeşil pasaporta sahip vatandaşlarımız ise Avrupa, Schengen, Mısır, Cezayir, Pakistan, Gana, Nijerya, Çin ve Dubai’ye vize almadan seyahat edebilirler.

Silifke’de yaşayan vatandaşlarımız yurt dışı vize işlemlerini genel anlamda Ankara ve Gaziantep’ten tamamlamaları gerekir.

Mersin veya Adana’da vize işlemleri üzerine hizmet veren vize merkezi veya Konsolosluk bulunmamaktadır. Ancak İngiltere vizesi haftanın belirli günlerinde Adana’dan alınabilmektedir.

Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alanlar yeni Schengen vizelerini Gaziantep veya Ankara’ya gitmeden vize danışmanlık acentaları aracılığıyla alabileceklerdir.

Yine Silifke, Taşucu, Anamur, Mut, Gülnar ve Aydıncık’ta yaşayan vatandaşlarımız Rusya, Dubai, Pakistan, Gana, Nijerya, Etiyopya, Senegal, Mısır ve Cezayir vizelerini Ankara ya da Gaziantep’e gitmeden kargo aracılığıyla alabileceklerdir.

İngiltere ve İspanya vize başvuruları hariç 12 yaş altı vatandaşlarımızın vize başvuruları sırasında hazır bulunmaları gerekmez.

Vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımızın başvurularda mesleki ve finansal bilgilerini ve seyahat amaçlarını ispat etmeleri zorunludur.

Vize başvurusu yapacak vatandaşlarımızın vize ücretlerini peşin olarak ödemeleri gerekir. Vize ücretleri iade edilmemek üzere tahsil edilir. Vize reddi durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır.

Silifke’de yaşayan vatandaşlarımız vizelerinin seyahat tarihine yetişebilmesi için vize başvurularını seyahat tarihlerinden en geç 1 ay önce yapmış olmaları gerekir.

Silifke’den Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Silifke, Taşucu, Gülnar, Mut ve Anamur’da yaşayan vatandaşlarımız Almanya, Avusturya, Belçika, Çekya, Danimarka, Estonya, Fransa, Finlandiya, Hollanda, Polonya, Portekiz, İspanya, İtalya, İsveç, İsviçre, İzlanda, Letonya, Litvanya, Lihtenştayn, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç ve Yunanistan’a yapacakları kısa süreli turistik, ticari, fuar, aile-akraba ziyareti gibi amaçlarla seyahat edecek vatandaşlarımız Schengen vizesi için başvuru yapmaları gerekecektir.

Schengen vizeleri seyahat edilecek ülke Konsolosluğundan veya vize başvuru merkezinden alınması gerekecektir. Arzu eden vatandaşlarımız vizelerini SaltVisa aracılığıyla kolaylaştırılmış şekilde alabilirler.

Silifke’de yaşayan vatandaşlarımız Schengen vize başvurularını Ankara, Gaziantep’ten yapmaları gerekir. İhtiyaç duyulması halinde Hollanda, Danimarka, Macaristan ve Almanya Schengen vize başvuruların İstanbul’dan yapabilirler.

Almanya, Hollanda, Fransa, İsviçre ve Belçika aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız ziyaret edecekleri tanıdıklarından belediye onaylı orijinal davetiye almaları gerekir. Davetiye gönderen kişi yakın akraba ise akrabalık bağının ispat edilmesi gerekir.

Almanya, İtalya, Fransa, Hollanda ve İsviçre’ye fuar, toplantı, müşteri ziyareti, makine kurulumu ve montajı için seyahat edecek vatandaşlarımızın ziyaret edecekleri şirketten kaşe ve imzalı davetiye almaları gerekir.

Schengen vize başvuruları sonuçlanmadan otel ve uçak bileti satın alınmamalıdır.

Vize başvuruları seyahat tarihinden en geç 4 hafta önceden tamamlanmış olmalıdır.

Vize işlemlerinin sonuçlanma süresi 2-6 hafta arasında değişmektedir. Fransa ve İtalya Schengen vize işlemleri daha hızlı çıkabilir.

Schengen vize ücretleri genel anlamda 100-120 € arasında değişiklik göstermektedir. Danışman firmalardan desten alan vatandaşlarımız ek olarak danışman firmanın hizmet bedelini de ödemeleri gerekir.

Schengen vize işlemlerinde mücbir sebepler dışında ekspres vize hizmeti bulunmamaktadır.

Silifke Schengen vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgi için ” SSS ” sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Silifke Almanya Vize İşlemleri

Almanya’ya seyahat edecek umuma mahsus pasaporta (bordo renkli) sahip vatandaşlarımız Almanya’ya vize alarak seyahat etmek zorundadır.

Yeşil, gri ve siyah renkli pasaportlara sahip vatandaşlarımız ise Almanya’ya 90 güne kadar vizesiz seyahat edebileceklerdir.

Silifke, Taşucu, Anamur, Mut’ta yaşayan vatandaşlarımız Almanya vize işlemlerini Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep’ten tamamlayabilir.

Vize başvuruları Ankara Alman Konsolosluğuna veya vize aracı kurum olan İdata’ya randevu alınarak yapılabilir. (Bkz: Almanya Vize Randevu Alma)

Vize başvuru sahiplerinin başvuru sırasında parmak izi vermek üzere hazır bulunmaları zorunludur.

12 yaş altı çocukların vize başvurularında parmak izi vermeleri gerekmediği için hazır bulunması gerekmez.

Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alanların daha önce parmak izi verdikleri için Almanya vizelerini SaltVisa aracılığıyla Konsolosluğa gitmeden alabilirler.

Pasaport ve kimlik işlemleri için verilen parmak izi beyanları Almanya vize işlemlerinde geçerli değildir.

Almanya vize işlemleri uzun sürede sonuçlanmaktadır. Başvurularının seyahat tarihinden en geç 1 ay önceden yapılmış olması gerekir.

Başvurular seyahat tarihinden en erken 6 ay önce yapılabilir.

Almanya vizesine başvuru yapacakların düzenli bir gelire sahip olmaları zorunludur. Aksi takdirde vize başvuruları reddedilebilir.

Ev hanımları, öğrenciler, çalışmayanlar birinci derece yakın akraba olan anne, baba ve eşlerini vize işlemlerinde sponsor göstererek vize başvurusu yapabilir.

Almanya’da yaşayan aile, akraba ve arkadaşını ziyaret edecek vatandaşlarımız ziyaret edecekleri akrabalarından davetiye almaları gerekir.

Davetiye belgesi belediye onaylı ise orijinal, Almanca yazılmış mektup şeklinde ise fotokopi olarak alınabilir.

Davet eden akraba yakın akraba ise tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ile akrabalık bağı ispat edilmelidir.

Almanya’ya makine montajı, teknik destek veya kısa süreli çalışma amaçlı seyahat edecek vatandaşlarımız davetiye belgesine ek olarak Zav belgesi almaları gerekir.

Almanya uzun süresi Schengen vizesi alacak vatandaşlarımızın daha önce Schengen vizesi almış olmaları ve vizelerini doğru kullanmış olmaları gerekir.

Yeni evlenen, soyadı değişikliği olan vatandaşlarımız pasaportlarını değiştirmeli ve yeni soyadına göre pasaport almaları gerekir.

Almanya vize başvuru belgeleri ve Almanya vize ücreti hakkında bilgi almak için “ Almanya Vize İşlemleri “ yazımızı okuyabilirsiniz.

Silifke Fransa Vize İşlemleri

Fransa’ya seyahat edecek umuma mahsus pasaporta (bordo renkli) sahip vatandaşlarımız Fransa’ya vize alarak seyahat etmeleri gerekir.

Yeşil, gri ve siyah renkli pasaportlara sahip vatandaşlarımız ise Almanya’ya 90 güne kadar vizesiz seyahat edebilirler.

Silifke, Taşucu, Anamur, Mut ve Gülnar’da yaşayan vatandaşlarımız Fransa vize başvurularını Ankara’dan yapmaları gerekir.

Mersin, Adana veya Gaziantep’te Fransa vize işlemleri üzerine hizmet veren Konsolosluk veya vize merkezi bulunmamaktadır.

İlk defa vize başvurusu yapacak vatandaşlarımızın vize işlemleri için Ankara’ya gitmeleri zorunludur.

12 yaş altı vatandaşlarımızın vize başvurularını ailesi yapabilir.

Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alan vatandaşlarımız ise vizelerini SaltVisa aracılıyla Konsolosluğa gitmeden kargo ile alabilirler.

Vize başvuruları için randevu alınması zorunludur.

Randevular online ortamda Francevisas-gouv.fr web adresinde yer alan formun doldurulmasının ardından alınabilecektir. Daha detaylı bilgi için “Fransa Vize Randevusu Nasıl Alınır?” yazımızı okuyabilirsiniz.

Fransa’da yaşayan aile ve akrabalarını ziyaret edecek vatandaşlarımız akrabalarından Fransa belediyesi onaylı davetiye almaları gerekmektedir. Davetiye orijinal ve kargo yoluyla temin edilmelidir.

Fransa Schengen vize işlemlerinde kullanılacak fotoğraflar maksimum son 6 ay içinde çekilmiş ve eski vizelerde kullanılmamış olmalıdır.

Fransa vize başvurularının seyahat tarihinden en geç 3-4 hafta önce tamamlanmış olması gerekir.

Vize başvuruları 5-15 iş günü arasında sonuçlanır.

İlk vize başvurularında Konsolosluk görüşmesine (mülakat) davet edilebilirsiniz.

Vize ücretleri hakkında bilgi için “ Fransa Vize Ücretleri 2021 “ yazımızı okuyabilirsiniz.

Fransa vizesi için gerekli evraklar, emekliler için Fransa vizesi, davetiyeli vize işlemleri hakkında bilgi almak için “ Fransa Vize İşlemleri “ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Silifke Yunanistan Vize İşlemleri

Yunanistan’a seyahat edecek umuma mahsus / bordo renkli pasaporta sahip vatandaşlarımız Yunanistan için vize almak zorundadır.

Yeşil, gri ve siyah pasaportlara sahip vatandaşlarımız ise Yunanistan’a 90 güne kadar yapacakları seyahatlerinde vize almadan seyahat edebilirler.

Silifke’de yaşayanlar Yunanistan vize başvurularını Gaziantep veya Ankara’dan tamamlamaları gerekir.

Mersin ve Adana’da Yunanistan Konsolosluğu veya Yunanistan vize merkezi bulunmamaktadır.

Vize başvuruları randevu ile kabul edilir. Randevular VFS Global/Yunanistan web adresinden online ortamda alınacaktır. Bebek ve çocuklar için de randevu alınmadı zorunludur.

Vize başvurularında başvuru sahiplerinin Konsoloslukta hazır bulunarak parmak izi vermeleri zorunludur. 12 yaş altı vatandaşlarımızın parmak izi vermesi gerekmemektedir.

Vize başvurusunu SaltVisa aracılığıyla yapacak vatandaşlarımıza randevu günü görevlilerimiz eşlik edecektir.

Yunanistan vize başvurularında başvuru sahipleri veya başvuru sahibinin çalıştığı iş yeri Konsolosluk tarafından aranabilir.

Vize başvuruları 5-15 iş günü arasında sonuçlanır.

Vize başvurularının seyahat tarihinden en geç 3-4 hafta önce tamamlanmış olması gerekir.

Acil durumlar için Yunanistan ekspres vize hizmeti bulunmamaktadır.

Geç yapılan vize başvuruları reddedilebilir.

Vize başvuru belgeleri hakkında bilgi için “ Yunanistan Turistik Vize “ yazımızı okuyabilirsiniz. Hazırlayacak olduğunuz evrakların güncel tarihli olduğundan emin olun.

Vize ücretleri hakkında detaylı bilgi için “ 2021 Yunanistan Vize Ücreti ” yazımızı okuyabilirsiniz.

Silifke Mısır Vize İşlemleri

Mısır’a seyahat edecek bordo renkli umuma mahsus pasaporta sahip vatandaşlarımızın Mısır için vize almaları zorunludur.

Yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip vatandaşlarımız ise Mısır’a vizesiz seyahat edebilirler.

Türk vatandaşları için Mısır kapı vizesi veya e-vize uygulaması bulunmamaktadır. Vizelerin Türkiye’de bulunan Konsolosluklardan alınması zorunludur.

Silifke, Taşucu, Mut, Gülnar, Anamur ve Aydıncık’ta yaşayan vatandaşlarımız vizelerini İstanbul ya da Ankara’dan almaları gerekir.

Mısır vize işlemleri için Mersin, Adana veya Gaziantep’te bulunan yetkili Konsolosluk veya vize merkezi bulunmamaktadır.

Mısır vize işlemlerinde parmak izi uygulaması yoktur.

Arzu eden vatandaşlarımız Mısır vizelerini SaltVisa aracılıyla Konsolosluğa gitmeden alabilirler.

Mısır vize başvuruları uzun sürede sonuçlanmaktadır.

45 yaş altı vatandaşlarımızın Mısır vize başvuruları 2-6 hafta arasında sonuçlanır. 45 yaş üstü vatandaşlarımızın Mısır vize başvuruları ise 3 iş gününde sonuçlanır.

Mısır vize başvurularının seyahat tarihinden en geç 1.5 ay önceden yapılmış olması vizenin seyahat tarihine yetişebilmesi açısından önemlidir.

Mısır vize başvuru belgeleri, vize şartları ve vize ücretleri hakkında daha detaylı bilgi için “ Mısır Vizesi 2021 “ yazımızı okuyabilirsiniz.

Silifke Cezayir Vize İşlemleri

Cezayir’e seyahat edecek umuma mahsus, bordo renkli pasaporta sahip vatandaşlarımız vize almak zorundadır.

Yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip vatandaşlarımız ise vizesiz olarak Cezayir’e seyahat edebilirler.

Cezayir vizeleri Türkiye’de bulunan Konsolosluklardan alınması gerekmektedir.

Türk vatandaşları için Cezayir kapı vizesi veya Cezayir e-vize uygulaması bulunmamaktadır.

Cezayir vizesi için parmak izi verilmesi gerekmez. Arzu eden vatandaşlarımız Cezayir vizelerini SaltVisa aracılığıyla Konsolosluğa gitmeden alabilir.

Vizenin seyahat tarihine yetişebilmesi için başvuruların seyahat tarihinden en geç 10 gün önce tamamlanmış olması gerekir.

Vize başvurularının çıkış süresi 3-5 iş günüdür.

Cezayir’e ne amaçla seyahat edilirse edilsin vize işlemleri için Cezayir’den gelen davetiye belgesinin sunulması zorunludur.

İş amaçlı Cezayir’e seyahat edecek vatandaşlarımızın davetiyeleri Cezayir şirketinin antetli kağıdına Cezayir Çalışma Bakanlığı onaylı davet yazısı alınmalıdır.

Turistik veya ziyaret amaçlı Cezayir’e seyahat edecek vatandaşlarımız ise turistik vize başvuruları için otelden kaşe ve imzalı voucher belgesi, ziyaret vizesi başvuruları için ise belediye onaylı davetiye belgesi almaları gerekir.

Davetiye temin edemeyen vatandaşlarımız “ Evraksız Cezayir Vizesi “ hizmetlerinden yararlanabilir.

Silifke Dubai Vize İşlemleri

Silifke, Taşucu, Mut, Gülnar, Aydıncık ve Anamur’da yaşayan umuma mahsus diğer bir deyişle bordo renkli pasaportlara sahip vatandaşlarımız Dubai’ye vize alarak seyahat etmek zorundadır.

Yeşil, gri ve siyah pasaportlara sahip vatandaşlarımız ise Dubai’ye 90 güne kadar vizesiz seyahat edebilirler.

Dubai vizesi bir e-vizedir ve pasaporta basılmamaktadır.

Dubai vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız Ankara ya da İstanbul’a gitmelerine gerek kalmadan vizelerini internet ortamında alabileceklerdir.

Çocuklar içinde vize alınması zorunludur.

Dubai e-vize başvuruları için pasaport ve gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu yeterlidir.

Vize başvuru yetkili vize acentaları aracılığıyla alınır.

Vize başvuru işlemlerinizi başlatmak İçin “ Dubai Vize Acentaları “ yazımızı okuyabilirsiniz.

Silifke’de Yaşayan Rus Vatandaşları Nasıl Vize Alır?

Silifke veya Taşucu’nda yaşayan Rus vatandaşları Türkiye’den vize başvurusu yapabilmek için en az 6 ay geçerli Türkiye ikamet ve çalışma iznine sahip olmaları gerekmektedir.

Türkiye ikamet ve çalışma iznine sahip Rus vatandaşları vize işlemlerini Ankara ve İstanbul’dan tamamlamaları ve başvuru sırasında hazır bulunarak parmak izi vermeleri gerekir.

Vizenin seyahat tarihine yetişebilmesi için başvurular seyahat tarihinden en geç 1 ay önce tamamlanmış olmalıdır.

Akkuyu Nükleer santralinde çalışan Rusya vatandaşları çalışma ve izin yazısı, maaş bordroları, iş yeri evrakları ve finansal evraklarını vize başvurularında
sunmalıdır.

Rusya vatandaşlarının Schengen vize başvurularında indirimli ücret uygulanır.

Rus vatandaşları için Schengen Konsoloslukları 35 € vize harç ücreti almaktadır. Ek olarak vize başvuru merkezi ücretinin de ödenmesi gerekebilir.

Vize başvurularında danışmanlık hizmeti alacak vatandaşlarımızın danışman firmanın servis bedelinin de ödenmesi gerekir. Detaylı bilgi için “ 2021 Schengen Vize Ücretleri “ yazımızı okuyabilirsiniz.

Konsolosluğa Gitmeden Vize Alınabilen Ülkeler

Silifke, Taşucu, Mut, Gülnar, Anamur ve Aydıncık’ta yaşayan vatandaşlarımız bazı ülkelerin vizelerini Gaziantep, Ankara veya İstanbul’a gitmeden alabileceklerdir. Konsolosluğa gitmeden kargo ile vize alınabilecek ülkeler:

 • Rusya,
 • Bulgaristan,
 • Mısır,
 • Dubai,
 • Cezayir,
 • Pakistan,
 • Son 5 yıl içinde Schengen vizesi alınmışsa Schengen vizesi,
 • Nijerya,
 • Senegal,
 • Etiyopya,
 • Gana,
 • Kamerun ve
 • Fildişi Sahili vizelerini şehir değişikliği yapmadan, Konsolosluğa gitmeden alabileceklerdir.

Silifke’den En Hızlı Alınan Schengen Vizesi Hangisi?

Silifke, Taşucu, Mut, Gülnar, Anamur ve Aydıncık’ta yaşayan vatandaşlarımızın 2021-2022 yılında en hızlı alabilecekleri Schengen vizeleri aşağıdaki gibidir. Vize başvuruları bir kaç günde sonuçlansa dahi başvuruların seyahat tarihinden en geç 3 hafta önceden yapılmış olması önerilmektedir.

Özellikle başvurusunu Gaziantep’ten yapacak vatandaşlarımızın vize başvurularını seyahat tarihlerinden en geç 1 ay önceden yapmış olmaları gerekir. Aksi takdirde vizeniz seyahatinize yetişmeyecektir. Bu doğrultuda en hızlı çıkan Schengen vizeleri şöyle:

 • İtalya,
 • Fransa ve
 • Yunanistan’dır.

Vize Reddi Alanlar Ne Yapmalı?

Silifke’de yaşayan ve vize başvurusu reddedilen vatandaşlarımız vize reddine mahkemeleri aracılığıyla itiraz edebilir, Almanya, Macaristan ve İspanya Konsolosluklarında vize reddi alınmışsa kararın yeninden incelenmesini talep edebilir veya Konsolosluğun başvuruyu reddetme gerekçelerini ortadan kaldırarak yeni vize başvurusu yapabilirler.

Vize reddi itiraz edecek vatandaşlarımızın “ Vize Reddi İtiraz Danışmanlığı ” yazımızı okumalarını öneririz. “

SaltVisa ile Silifke’den Vize Nasıl Alınır?

Silifke, Mut, Taşucu, Gülnar, Aydıncık ve Anamur’da yaşayan vatandaşlarımız yurt dışı vizelerini SaltVisa aracılığıyla bir kaç basit adımda alabileceklerdir. İzlenmesi gereken adımlar:

 • SaltVisa’ya salt@saltvisa.org e-posta adresi üzerinden veya 0532 494 6445 nolu numara üzerinden ulaşılır,
 • SaltVisa çalışma şartlarını yazılı olarak sizlerle paylaşır,
 • Şartlar uygunsa evraklar hazırlanarak SaltVisa’ya ulaştırılır,
 • SaltVisa evraklarınızı teslim almasının ardından kontrolü sağlar ve varsa eksik ve hatalı evraklar konusunda sizi bilgilendirir.
 • Eksik evrakınız yoksa görüşünüz alınarak Konsolosluk randevunuz alınır.
 • Randevu günü SaltVisa görevlisi sizleri Konsoloslukta karşılar ve işlem süresince sizlere asistanlık hizmeti verir.
 • Vize işlemleriniz tamamlandığında pasaportunuzu Konsolosluktan teslim alarak size ulaştırır.

Vize Başvuruları İçin Ankara’ya Kaç Defa Gidilmesi Gerekir?

Silifke, Taşucu, Anamur, Mut, Gülnar ve Anamur’da yaşayan vatandaşlarımızın vize işlemleri için Ankara’ya bir defa gitmeleri yeterli olacaktır.

Parmak izi bilgilerinizin okunamaması durumunda başvuru sahiplerinin Ankara’ya yeniden giderek parmak izi vermeleri gerekecektir. Ancak bahsi geçen bu durum istisnai bir durumdur.

Evet değerli ziyaretçilerimiz, “Silifke Vize İşlemleri” konusu üzerine hazırladığımız yazımızın sonuna geldik. Vize işlemleri hakkında daha detaylı bilgi için “ Mersin Vize Danışmanlık “ yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 4 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!