Kasım 28, 2021 - Blog

Sultanbeyli Dubai Vizesi İşlemleri

Değerli ziyaretçilerimiz, ” Sultanbeyli Dubai vizesi işlemleri ” konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa İstanbul, Sultanbeyli’den Birleşik Arap Emirlikleri vizesi diğer bir deyişle Dubai vizesine başvuru yapacak vatandaşlarımıza bilgi sağlamak üzerine hazırlanmıştır.

Sultanbeyli’de yaşayan vatandaşlarımız web sayfamızda yer alan bilgilerden yola çıkarak Dubai vizesi işlemleri hakkında temel bilgilere sahip olabilir, SaltVisa aracılığıyla vize başvuru işlemlerini kolay ve hızlı şekilde tamamlayabilirler.

Sultanbeyli Dubai vizesi işlemlerinizi başlatmak için ”BİZE ULAŞIN” sayfamızı ziyaret ediniz. Daha detaylı bilgi için lütfen okumaya devam edin.

Sultanbeyli ‘den Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Pendik, Sultanbeyli’den Dubai vizesi 3 farklı şekilde alınabilmektedir:

 1. SaltVisa danışmanlık veya Sultanbeyli vize danışmanlık firmaları aracılığıyla,
 2. Seyahat edilecek Pegasus, THY, veya Emirates vb havayolu şirketlerinin vize departmanları aracılığıyla,
 3. Birleşik Arap Emirlikleri’nde konaklama yapılacak oteller aracılığıyla Dubai e-vizeleri alınabilecektir.

Sultanbeyli Dubai Vizesi İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

Sultanbeyli’den yapılacak Dubai, Abu Dhabi veya Birleşik Arap Emirlikleri vizesi için gerekli evraklar:

 1. Seyahat edilecek en az 6 ay geçerli pasaportun renkli fotokopisi.
 2. Var ise arka fonu beyaz biyometrik fotoğrafın renkli taranmış dijital görüntüsü.
 3. Var ise gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu.
 4. Yabancı pasaport sahipleri için en az 6 ay geçerli çalışma veya oturum izni fotokopisi.
 5. Yabancı pasaport sahipleri için eksiksiz doldurulmuş bilgi formu.
 6. Var ise başvuru sahiplerinin geçerli ABD, Schengen veya İngiltere vizelerinin fotokopisi.

Sultanbeyli Dubai Vizesi Ücretleri

Sultanbeyli’den Dubai vizesi işlemleri için vatandaşlarımızın 2021-2022 yılında ödeyecekleri vize ücreti başvuru yapılacak vize türüne ve süresine göre değişiklik gösterecektir. Dubai vize başvurularında Schengen vize başvurularında olduğu üzere tek tip vize ücreti uygulaması bulunmamaktadır.

Bu sebeple tek ve çok girişli Dubai vize ücreti 30 ve 90 günlük vize ücreti birbirinden farklı olacaktır.

2021-2022 yılı Sultanbeyli Dubai vizesi işlemleri ücretleri danışman firmalara bağlı olarak aşağıdaki fiyat aralığında değişiklik gösterecektir:

 • 2 ay, 30 gün, tek girişli Dubai turistik, ticari, ziyaret vizesi ücreti: 115-140 $ + KDV,
 • 3 ay, 90 gün, tek girişli Dubai turistik, ticari ve ziyaret vizesi ücreti: 285-325 $ + KDV,
 • 3 ay, 90 gün, çok girişli Dubai turistik, ticari ve ziyaret vizesi ücreti: 585-625 $ + KDV,
 • Dubai vize uzatma ücreti 300-350 $ + KDV’dir.

Vize reddi durumunda harç ve hizmet bedeli iadesi yapılmamaktadır.

İstisnai durumlar, ülkeler arası diplomatik krizler hariç Birleşik Arap Emirlikleri diğer bir deyişle Dubai vize başvuruları reddedilmemektedir.

Bebek ve çocuklardan tam vize ücreti alınır.

Vize ücretleri hizmet alınan Dubai vize acentasına bağlı olarak Amerikan Doları veya Türk Lirası olarak tahsil edilebilir.

Dubai Vizesi İçin Ne Zaman Başvuru Yapılmalı?

Sultanbeyli’den Dubai vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımızın vize başvurularını seyahat tarihlerinden en geç 1 hafta önce tamamlamalarını tavsiye ederiz.

Başvuru sahibi Türkiye oturum ve çalışma iznine sahip yabancı uyruklu ise vize başvuruların 10-15 gün önceden tamamlanmış olması vize sonuçların seyahat tarihine yetişebilmesi açısından ideal sürelerdir.

Sultanbeyli Dubai Vizesi İşlemleri Kaç Günde Sonuçlanır?

Dubai diğer bir deyişle Birleşik Arap Emirlikleri vize başvuruların sonuçlanma süresi 2-3 iş günüdür. Yabancı pasaport sahiplerinin vize başvuruları 5-15 iş günü arasında değişiklik gösterebilir.

Yine BAE’ye sık seyahat eden başvuru sahiplerinin geçmiş seyahatlerinin sistemde görünmemesi durumunda işlem sonuçlanması için ek sürelere ihtiyaç duyulabilir.

Cuma ve Cumartesi günleri Birleşik Arap Emirlikleri devletinin resmi tatil günleridir. Bu günlerde yapılacak ve bugüne denk gelen başvuru sahiplerinin vize başvuruları 3-4 iş gününde sonuçlanabilmektedir.

Dubai Vize Başvuruları İçin Konsolosluğa Gitmek Gerekir Mi?

BAE’ye turistik, ticari, fuar, konferans, sınav ve aile-arkadaş ziyareti gibi amaçlarla seyahat edecek vatandaşlarımızın vize başvuru işlemleri için Konsolosluğa veya Büyükelçiliğe gitmelerine gerek yoktur

Verilecek olan BAE vizesi bir elektronik vizedir ve bu vize için vatandaşlarımızdan parmak izi beyanı veya konsolosluk görüşmesi talep edilmemektedir.

Dubai E-Vize Nedir?

Dubai E-Vize, bir vize kolaylığı anlaşmasıdır. Dubai veya Abu Dhabi’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına pasaporta basılan etiket vize değil ayrı bir kağıda basılan vize verilecektir.

Verilen bu vize başvuru sahiplerine e-mail ortamında PDF dosya olarak iletilecektir. Başvuru sahiplerinin bu belgeyi renkli ya da renksiz/siyah beyaz çıktı alarak seyahat boyunca pasaportlarının arasında taşımaları zorunludur.

Vizenin üzerinde bulunan barkod ve seri numarası ülkeye giriş yapmanızı sağlayacaktır.

E-Vize yerine pasaporta basılan etiket vize almak isteyenlere istisnai durumlar dışında etiket vize verilmemektedir.

Dubai, Aşı İstiyor Mu?

Covid-19 sürecinde Dubai’ye seyahat edecek vatandaşlarımızın aşı olmaları zorunlu değildir. Dolayısıyla 2 doz Biontech, 2 doz Sinovac aşısı olan veya Covid-19 hastalığını atlatan vatandaşlarımız PCR testi sunarak ülkeye giriş yapabileceklerdir.

Dubai Vize Veriyor Mu?

Dubai diğer bir deyişle BAE hükümeti Türk vatandaşlarına yönelik uzun süredir tek, bekar erkeklere devam ettirdiği vize kısıtlamasını artık kaldırmıştır. 2022 yılı Covid-19 pandemisi sürecinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları herhangi bir sorun olmadan Dubai vizelerini alabileceklerdir.

Dubai İçin Seyahat Sağlık Sigortası Almak Zorunlu Mu?

Covid-19 pandemisi sürecinde BAE, Dubai veya Abu Dhabi’ye seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahat sağlık sigortası yaptırmaları zorunludur.
Dubai için seyahat sağlık sigortası en az 41.000 $ veya 30.000 € teminatlı uluslararası geçerli bir seyahat sigortası olmalıdır.

Sigorta poliçesi aynı zamanda Covid-19 gibi salgın hastalıkları kapsamalıdır.

Poliçe başlangıç tarihi seyahat tarihinden 1 gün önce başlamalı, dönüş tarihinden 1 gün sonra sona ermelidir.

Kişisel sağlık sigortaları seyahat sigortası kapsamında değerlendirilmektedir ve Dubai seyahati için geçerli değildir.

Vize başvurularında seyahat sigortası sunmak zorunlu değildir. Ancak uçak bileti satın alırken, ülkeye girerken seyahat sağlık sigortaların beyan edilmesi zorunlu tutulmaktadır.

Değerli ziyaretçilerimiz, Sultanbeyli Dubai vizesi işlemleri konusu üzerine hazırladığımız yazımızın sonuna geldik. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için ” Dubai Turist Vizesi ” yazımızı okumanızı öneririz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!