Mayıs 3, 2021 - Blog

Turistik Vize Veren Ülkeler (Covid-19 Dönemi)

Değerli ziyaretçilerimiz, Covid-19 döneminde turistik vize veren ülkeler konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayda Coronavirüs sürecinde turistik vize veren Konsolosluklar ve turistik seyahate izin veren ülkeler üzerine hazırlanmıştır.

Sayfamızın devamında: vize hizmeti veren Konsoloslukları öğrenebilir, varsa yurt dışı seyahatlerinizi bu bilgilere göre planlayabilirsiniz. Ancak vize başvurusu yapmadan Covid-19 sürecinde Konsolosluklarda güncel değişikliklerin yaşanabildiğini unutmamanızı ve vize başvurusu yapmadan önce bu bilgileri teyit etmeyi unutmayın.

Vize işlemlerinizi başlatmak için ise “ BİZE ULAŞIN “ sayfamızı kullanabilirsiniz.

İyi okumalar diliyoruz.

Covid-19 Sürecinde Turistik Vize Veren Ülkeler

 • Bulgaristan:

Covid-19 sürecinde Türk vatandaşları Bulgaristan turistik vize alabilmektedir. Vize başvuruları sırasında başvuru evraklarına ek olarak negatif test sonucu ve aşı karnesi talep edilmemektedir. Ancak Covid-19 tedavisini kapsayan, en az 30.000 € teminatlı seyahat sigortası ve ülkeye varışta sunmak üzere İngilizce negatif test sonucu ibraz etmenizi gerekecektir.

 • Bangladeş:

Bangladeş Konsolosluğu Covid-19 sürecinde turistik vize başvurularını kabul etmekte ve vize onayı vermektedir. Vize başvuru sürecinde başvuru evraklarına ek olarak negatif test sonucu veya aşı karnesi gibi belgeler talep edilmemektedir.

Ülkeye varışta karantina süreci bulunmamaktadır. Ancak başvuru sahibinin menşei ülkedeki vaka sayılarına bağlı olarak yabancılar karantina sürecine dahil olabilir.

Sorunsuz bir seyahat için seyahat tarihinizden maksimum 72 saat öncesinde İngilizce negatif test sonucu ibraz etmenizi tavsiye ederiz.

İngilizce negatif test sonucunuzu e-nabızdan edinebilirsiniz.

 • Birleşik Arap Emirlikleri (Dubai & Abu Dhabi)

Covid-19 sürecinde Birleşik Arap Emirlikleri diğer bir deyişle Dubai her ne kadar Türk vatandaşlarına vize vermiyor olarak bilinse de belirli kriterleri karşılayan Türk vatandaşları Dubai turistik vizelerini alabilmektedir.

Özellikle 45-50 yaş üstü erkek ve evli vatandaşlarımız veya AB oturumu izni olan vatandaşlarımız Dubai turistik vize alabilmekte ve ülkeye turistik olarak seyahat edebilmektedir.

Vize başvuruları sırasında standart vize evraklarına ek olarak herhangi bir ek belge istenmemektedir.

Ancak vize reddi almak istemeyen vatandaşlarımız:

 • Evli ise çift halinde vize başvurusu yapmalı,
 • AB oturum izinleri varsa AB oturum izinlerinin fotokopilerini vize başvurularında sunmalı,
 • Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın ise ek olarak yaşadıkları ülkeden Birleşik Arap Emirlikleri için düzenlenmiş gidiş-dönüş uçak rezervasyonu sunmalarını tavsiye ederiz.

Yeni bir karar alınıncaya dek ülkeye varışta karantina şartı bulunmamaktadır. Ancak başvuru sahiplerinin ülkeye varışta PCR testi olmaları zorunludur.

Ayrıca vatandaşlarımız ülkeye seyahat etmeden son 72 saat içinde aldıkları negatif test sonuçlarını ibraz etmek, bir takım bilgi formlarını doldurmak ve Covid-19 tedavisini kapsayan seyahat sağlık sigortası sunmak zorundadır.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için “ Dubai vize veriyor mu?” yazımızı okuyabilirsiniz.

 • Benin:

Koronavirüs döneminde Türk vatandaşları Benin turistik vize alabilmektedir. Pandemi döneminde Türk vatandaşları Benin için turistik vize alabilmekte ve seyahatlerini gerçekleştirebilmektedir.

Vize başvuru evrakları standarttır.

Başvuru evraklarına ek evraklar talep edilmemektedir ancak sorunsuz bir seyahat için negatif test sonucu ibraz etmenizi tavsiye ederiz.

 • Burkina Faso:

Burkina Faso Konsoloslukları da Covid-19 sürecinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize veren ülkeler arasına yer almaktadır. Koronavirüs sürecinde Burkina Faso turist vizesi alacak vatandaşlarımız vize başvurularını herhangi bir ek evrak sunmadan yapabilecektir.

Ülkeye varışta karantina kuralları geçerli değildir. Ancak yine de İngilizce negatif test sonucunuzu yanınıza almanızı önemle hatırlatırız.

 • Cibuti:

Coronavirüs sürecinde Cibuti’ye seyahat edecek Türk vatandaşları için herhangi bir kısıtlama yoktur. Vatandaşlarımız pandemi sürecinde Cibuti turistik e-vize alabilir ve seyahatlerini gerçekleştirebilir. Vatandaşlarımıza herhangi bir karantina kuralı uygulanmamaktadır. Ancak sorunsuz bir seyahat için seyahat tarihinden maksimum 72 saat içinde alınmış İngilizce negatif test sonucu ibraz etmeniz tavsiye edilir.

 • Etiyopya:

Etiyopya, Covid-19 sürecinde vatandaşlarımızın turistik vize alabildikleri bir ülkedir. Vize başvurularında standart vize belgeleri talep edilir. Karantina kuralları güncel olarak değişiklik gösterebilir. Ülkeye varışta İngilizce negatif test sonucu talep edilebilir.

 • Rusya:

Rusya Federasyonu Covid-19 sürecinde Türk vatandaşlarına turistik vize veren bir diğer ülkedir.

Covid-19 sürecinde Rusya turist vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız standart vize başvuru evraklarını sunarak vizelerini alabilecektir. Ülkeye varışta karantina zorunluluğu bulunmaz. Ancak seyahat tarihinizden son 72 saat içerisinde İngilizce negatif test sonucu ibraz etmeniz gerekmektedir.

 • Ruanda:

Coronavirüs sürecinde Türk vatandaşları Ruanda turistik vize alabilmekte ve ülkeye turistik amaçlı seyahat edebilmektedir. Vatandaşlarımızdan standart vize evraklarına ek olarak herhangi bir belge talep edilmemektedir.

Yine ülkeye varışta Türk vatandaşları için karantina kuralları uygulanmamaktadır.

Seyahatinizi destekleyen belgelerinin arasına son 72 saat içerisinde aldığınız İngilizce negatif test sonucunu eklemeyi unutmayınız.

 • Pakistan:

Covid-19 sürecinde Türk vatandaşlarına vize veren ülkelerden bir diğeri de Pakistan’dır. Tek fark olarak Pakistan Konsolosluğunun klasik anlamda turistik vize uygulaması yoktur. Fotoğrafçılar, belgeselciler seyahat amaçlarını ispat etmeleri durumunda turistim vize alabileceklerdir.

Bunun dışında vatandaşlarımızın Pakistan vizesi alabilmek için iş ortaklarından veya ziyaret edecekleri tanıdıklarından davetiye belgesi almaları gerekecektir. Otel ödendi belgesi (confirmations) sunan başvuru sahipleri Konsolosluk kararına bağlı olarak Covid-19 sürecinde Pakistan turist vizesi alabileceklerdir.

Vize başvurularında standart vize başvuru belgeleri talep edilmektedir. Ek olarak negatif sonucu veya aşı kartı sunulması gerekmez. Yine ülkeye varışta vatandaşlarımızın karantinaya girmeleri gerekmeyecektir. Ancak sorunsuz bir seyahat için son 72 saat içerisinde alınmış İngilizce negatif test sonucu ibraz etmenizi tavsiye ederiz.

 • Meksika:

Meksika, Covid-19 döneminde vatandaşlarımızın turistik vize alabildikleri ülkeler arasında yer almaktadır. Umuma mahsus/bordo renkli pasaportlara sahip vatandaşlarımız Meksika e-vize alarak seyahat edebilir.

Yeşil ve gri renkli pasaportlara sahip vatandaşlarımız ise Meksika Konsolosluklarından randevu alarak turistik vize başvurularını yapabileceklerdir. Vize başvurularında standart evraklar talep edilmektedir. Ülkeye varışta karantina kuralları geçerli değildir ancak negatif test sonucunu ve seyahat amacınızı destekleyen belgeleri yanınıza almayı unutmayın.

 • Mısır:

Covid-19 sürecinde Türk vatandaşlarının turistik vize alabileceği bir diğer ülkede Mısır Arap Cumhuriyetidir. Vize başvurularında standart evrak talep edilmektedir. Ülkeye varışta karantina kuralları geçerli değildir. Ancak son 72 saat içerisinde İngilizce negatif test sonucunun ibraz edilmesi gerekir.

Öte yandan koronavirüs sürecinde 45 yaş altı vatandaşlarımızın vize başvurularının sonuçlanması ile alakalı kesin süre belirtilmemektedir. 45 yaş üstü vatandaşlarımız ise randevu tarihi sonrası turistik vizelerini 3 iş gününde alabileceklerdir.

 • İngiltere:

Covid-19 sürecinde Türk vatandaşları İngiltere turistik vize alabilmektedir. Ancak fiziksel olarak İngiltere’de bulunması gerekmeyen vatandaşlarımızın vize başvuruları Covid-19 sürecinde reddedilebilmektedir.

Vize başvurularında standart başvuru belgeleri talep edilmektedir. Ülkeye varışta 14 günlük karantina kuralı geçerli olacaktır. Yine vize onayı sonrası seyahat tarihinden maksimum 48 saat önce İngiltere Locater formunun doldurulması zorunludur.

Ülkeye giriş tarihinden maksimum son 72 saat içerisinde alınmış İngilizce negatif test sonucunu ise sorunsuz bir seyahat için sunmanızı tavsiye ederiz.

 • Senegal:

Senegal’e seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Koronavirüs sürecinde turistik vize alabilmektedir. Vize başvurularında standart vize evrakları talep edilmektedir. Ülkeye varışta karantina kuralları uygulanmamaktadır. Ancak negatif test sonucunuzu seyahat esnasında bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 • Gana:

Koronavirüs sürecinde vatandaşlarımızın turistik vize alabildiği bir diğer ülkede Gana’dır. Vize başvurularında standart evraklar talep edilir. Ülkeye varışta karantina kuralları geçerli değildir. Ancak İngilizce negatif test sonucunuzu seyahat esnasında yanınıza almanızı tavsiye ederiz.

 • Fildişi Sahili:

Fildişi Sahili, Covid-19 sürecinde Türk vatandaşlarının turistik vize alabildiği bir diğer ülkedir.

Vize başvurularında standart vize başvuru koşulları geçerlidir. Ülkeye varışta karantina kuralları uygulanmaz.

Negatif sonucu sunmak zorunlu değildir. Ancak sorunsuz bir seyahat için seyahatten 72 saat içerisinde temin edilmiş test sonucu sunmanız tavsiye edilir.

 • Estonya:

Koronavirüs sürecinde Türk vatandaşlarına turistik Schengen vize veren az sayıda ülkelerden biri Estonya’dır. Ancak önemli bir seyahat gerekçesi olmayan vatandaşlarımızın vize başvuruları genel anlamda reddedilmektedir.

Vize onayı alan vatandaşlarımızın seyahat tarihinden önce bilgi formu doldurmaları gerekir.

Ülkeye varışta karantina kuralları uygulanabilmektedir. Yine ülkeye varışta maksimum son 72 saat içerisinde alınmış İngilizce negatif test sonucu sunulmalıdır.

 • Kenya:

Kenya turist amaçlı seyahat edecek vatandaşlarımız Covid-19 döneminde turistik vize alabileceklerdir. Vize başvurularında standart vize şartları geçerlidir.

Kısa süreli seyahat edecek vatandaşlarımız Kenya e-vize uygulamasından yararlanabilir.

Varışta karantina zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak son 72 saat içerisinde aldığınız İngilizce negatif test sonucu seyahat esnasında yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

 • Kamerun:

Türk vatandaşlarının pandemi sürecinde turistik vize alabildikleri bir diğer ülkede Kamerun’dur. Standart vize şartları Covid-19 sürecinde de geçerlidir. Başvuru sırasında ek evrak sunmanız gerekmez. Ülkeye varışta karantina kuralı uygulanmamaktadır. Ancak İngilizce negatif test sonucunu seyahat esnasında yanınıza almanız tavsiye edilir.

Değerli ziyaretçilerimiz, Covid-19 döneminde Türk vatandaşlarına turistik vize veren ülkeler yazımızın sonuna geldik. Daha detaylı bilgi için BİZE ULAŞIN.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Yanıtla “Turistik Vize Veren Ülkeler (Covid-19 Dönemi)”

 1. Ahmet U says: 6 Mayıs 2021 at 15:21

  Merhaba, 2021 yılında Türk vatandaşlarına covid-19 olsa bile sadece vize veren ülkeler bu kadar mı? Kanada Konsolosluğundsn turistik vize alabilir miyim? 2. Aşımı oldum, emekliyim ve isterseniz negatif test sonucuda alabilirim.
  Cevaplarınızı bekliyorum.
  Saygılarımla
  Emekli öğretmen
  A. U.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!