Ağustos 26, 2020 - Blog

Vize Acentası İle Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Vize acentası ile Dubai vizesi nasıl alınır? konusu üzerine hazırladığımız sayfamıza hoşgeldiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz, ziyaret etmekte olduğunu bu sayfa: Birleşik Arap Emirliklerine (Dubai, Abu Dabi) seyahat edecek ve bu ülke vizesi için acentalarından destek alacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye’de ikamet izni olan yabancılar için hazırlanmıştır.

Bilindiği üzere Dubai vize başvuruları vize aracı şirket kullanılması zorunludur. Birleşik Arap Emirlikleri devleti kısa süreli Dubai elektronik vize başvuruları için BAE Göçmenlik Ofisini (UAE İmmigration Offices) yetkilendirmiştir. BAE göçmenlik ofisi ise yapılacak olan Dubai e-vize başvurularını BAE vatandaşlarının şirketleri aracılıyla kabul etmektedir. Dolayısıyla Dubai kısa süreli turistik, ticari, fuar ziyareti, konferans, eğitim, toplantı, aile, akraba ve arkadaş ziyareti amacıyla yapılacak e-vize başvuruları doğrudan Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluklarına veya BAE göçmenlik ofislerine yapamayacaklardır.

Ayrıca vatandaşlarımız veya Türkiye’de resmi izinle bulunan yabancılar Dubai e-vize başvurularını BAE vatandaşlarının sahip olduğu şirketler aracılığıyla yapmaları pek mümkün değildir. Ancak Dubai veya Abu Dabi için vize talep edecek vatandaşlarımız söz konusu emirlik şirketleri ile iş birliği yapan akredite Türkiye kökenli şirketler üzerinden Dubai vizelerini alabileceklerdir.

Emirlik şirketleri ile Türkiye’de iş birliği yapan yetkili şirket VFS Global’dir ancak VFS Global dışında Dubai e vize başvuru hizmeti verme yetkisine çok sayıda sahip vize acentalarıda bulunmaktadır. Üstelik vize acentası ile Dubai vizesi almak oldukça kolay ve hızlı olacaktır.

Vize acentası ile Dubai vizesi alacak vatandaşlarımız seyahat tarihlerinden en geç 7 iş günü önce başvuru yaparak vizelerini web ortamında e-posta üzerinden alabileceklerdir.

Vize acentaları aracılığıyla alacağınız Dubai elektronik vizeleri: tek girişli, çok girişi, 15, 30 ve 90 gün konaklama süreli olmak üzere farklı özelliklerde alınabilecektir.

En az 30 gün konaklamalı Dubai e vizesi almış vatandaşlarımız ihtiyaç duymaları halinde vize süreleri sona ermeden mevcut vizelerini 1 ay daha BAE’den uzatabilirler.

Alınacak olan Dubai online vizeleri genel anlamda 2 aylık, maksimum 29 gün konaklama süreli ve tek girişli olacaktır. Bu vize ile BAE’ye seyahat edecek vatandaşlarımız 29 günlük konaklama sürelerini ihlal etmeden en geç 28. günde BAE topraklarından ayrılmış, çıkış yapmış olmalıdır. Aksi takdirde vize sürelerini İhlal etmiş vatandaşlarımız para ve hapis cezası gibi durumlarla karşılaşabilirler.

Diğer yandan Pegasus, Türk Havayolları Emirates, FLY Dubai gibi BAE uçuşu yapan hava yolu şirketleri de Dubai e vize başvuruları içinde hizmet vermektedir ancak söz konusu hava yolu şirketleri ile vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımızdan satın alınmış Emirates uçak bileti sunulması zorunlu tutulabilir. Aynı durum Dubai vizesini VFS Global aracılığıyla alacak vatandaşlarımız içinde geçerlidir.

Dubai E-vize hizmet veren VFS Global vize başvurularında Emirates hava yollarından satın alınmış uçak bileti veya bu biletin PNR numarasının vize başvuruları sırasında gösterilmesini zorunlu tutmaktadır. Dolayısıyla bu ben benzeri prosedürler hem Dubai uçak biletini daha pahalıya almanıza neden olacak hem de daha katı bir vize prosedürünü geride bırakmanız gerekecektir.

Dubai vizesini vize acentaları ile alacak vatandaşlarımızda ise büyük oranda böyle bir sınırlama yapılmayacaktır.

Dubai vize acentaları yapmış oldukları anlaşmalar ile Dubai e-vize başvurularında özel bir şart koşmamaktadır. Dolayısıyla vatandaşlarımız Dubai e-vizelerini vize takip ve danışmanlık şirketleri aracılığıyla almaları halinde dilediği hava yolu şirketi ile seyahatlerini gerçekleştirebileceklerdir.

dubai-vizesi-vizeci
dubai-vizesi-vizeci

Vize Acentası İle Dubai Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai vizesini acentalar aracılığıyla alacak vatandaşlarımız aşağıdaki süreçleri takip ederek vizelerini kolaylaştırılmış prosedürler alabileceklerdir:

 • Hizmet alınacak Dubai vize şirketi ile görüşme yapılır,
 • Dubai vize acentasının çalışma koşulları uygun bulunmuş ise:
 • Dubai vize acentasının sözleşmesi,
 • Başvuru sahibin seyahat dönüşü en az 6 ay geçerli pasaportun PDF veya JPG formatında renkli taranmış hali,
 • Kimlik fotokopisi
 • 1 adet renkli tarama yapılmış arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf,
 • Yabancılar için seyahat dönüşü en az 6 ay geçerli ikamet izni fotokopisi ve
 • Dubai e-vize ücreti mail ortamında vize acentasına iletilir.

Vize Acentası ile Dubai Vizesi Daha Hızlı Çıkar mı?

Dubai vize başvurularının daha hızlı sonuçlanabilmesi için vize başvurularının en doğru günde, en doğru saatte ve en hatasız şekilde yapılması gerekmektedir. Dubai e-vize başvuruları göçmenlik ofisinin durumuna bağlı olarak kadınlar ve çocuklar için yapılan vize başvuruları daha hızlı sonuçlanabilir, öğleden önce yapılan Dubai vize başvuruları daha hızlı sonuçlanabilir veya Çarşamba ve Perşembe günleri yapılan vize başvuruları daha geç sürede sonuçlanabilir. Dolayısıyla dönem dönem değişen bu durumları yakından takip eden vize acentaları ile yapılacak Dubai vize başvuruları daha hızlı sonuçlanacaktır.

Vize Acentası İle Dubai Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Vize acentası ile yapılacak Dubai vize başvuruları 2 ila 4 iş günü arasında değişmektedir. Bazı durumlarda Online Dubai vize başvuruları 1 iş gününde sonuçlanabilmektedir.

Dubai Vizelerinin Acentalar Aracılığıyla Alınması Zorunlu mu?

Hayır. Zorunlu değildir. Dubai e vizeleri aynı zamanda hava yolu şirketleri veya VFS Global aracılığıyla da alınabilecektir.

Güvenilir Dubai Vize Acentaları Hangileri?

 • Güvenilir Dubai e-vize acentaları için Web’de titiz bir araştırma yapmalı,
 • Var ise Dubai vize danışmanlık acentanızı referanslar aracılığı ile edinmesiniz.
 • Ayrıca vize acentası hakkında google, ekşi sözlük, forum ve şikayetvar sayfalarının karşılaştırmasını yapınız.
 • Dubai vizesi için çalışacağınız vize takibi ve danışmanlık acentasını seçerken holdinglere bağlı vize acentalarına öncelik vermeye çalışınız. (Setur, vista, Viking turizm vb)

Vize Acentası ile Dubai Vizesi Almanın Avantajları

 • Vizenizi zamanında alırsınız.
 • Yanlış vize türü için başvuru yapmazsınız,
 • Dubai e vizenizi daha az evrakla alırsınız.
 • Vize başvurusu yapabilmeniz için Emirates’ten uçak bileti satın almanız gerekmez.
 • Süreç boyunca muhtemel sorularınız için muhatap bulursunuz.

SaltVisa İle Dubai Vizesi Alınır mı?

Evet. SaltVisa aracılığıyla Dubai tek giriş ve çok giriş turistik vizenizi (UAE Entry Visa) alabilirsiniz.

SaltVisa aracılığıyla yapacağınız Dubai vize başvurularında vizenizi sadece pasaportunuzun kimlik bilgilerini içeren 2. sayfasını renkli scan ederek vizenizi mail ortamında alabilirsiniz.

Konu hakkında daha detaylı bilgi için ”Dubai vize danışmanlığı” yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 91 Ortalama: 5]

2 Yorum “Vize Acentası İle Dubai Vizesi Nasıl Alınır?”

 1. Sami aydin says: 4 Ekim 2020 at 17:55

  merhabalar Dubai corona sürecinde vize veriyormu? THY den 4 ekim ve 25 ekim olmak üzere iki defa Dubai uçuşum covid 19 nedeniyle iptal edildi ve thy resmi vize acentası şu an vize verilmediğini söyledi.aktarmalı olarak gitmeyi düşünüyorum ve eğer hali hazırda vize verilebiliyorsa pandemi döneminde Dubai vizesini nasıl alırım? dubai vizesi şu an veriliyor mu ve en son ne zaman dubai vizesi çıkardınız .1 kasıma kadar dubaiye gitmem lazım bana dubai vizesi çıkarabilir misiniz ? Dubai vizesi için covid testi yaptıracak miyiz? Dubaide karantinada kalmak gerekecek mi? Evraklar ve dubai vize ücreti hakkında da bilgi verirseniz çok sevineceğim.tesekkur ederim.

  1. Salt Visa says: 5 Ekim 2020 at 13:03

   Sayın Aydın merhaba, SaltVisa’ya ulaştığınız için teşekkür ederiz. Corona virüs sürecinde Dubai vizesi alabiliyorsunuz ancak Türkiye- Birleşik Arap Emirlikler arasında direk uçuşlar başlamamıştır. Dolayısıyla Covid-19 sürecinde Dubai vizesi alsanız dahi ülkeye doğrudan seyahat edemeyeceksiniz. Bir çok vatandaşımız bu sorunu aşmak için BAE’ye transit uçuşlarla seyahat etmektedir. Mısır veya Hindistan üzerinden Dubai’ye giriş yapma koşulları hakkında bilgi edinmenizi tavsiye ederiz.
   BAE ülkeye girişlerde yeni bir karar alınıncaya dek Covid-19 testi talep etmemektedir ancak ülkeye girişler esnasında bir dizi kontrollerden geçmek durumunda kalabilirsiniz.
   Öte yandan Dubai vizesi için gerekli evraklar: pasaportunuzun 2. sayfasının renkli scan edilmiş hali, vize ücreti, gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonu ve Dubai vize aracı firmasının bilgi formu talep edilmektedir.
   Dubai vize ücreti hizmet alınacak aracı firmaya bağlı olarak 85 ila 125 $ arasında ücrete alınabilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bunları kullanabilirsiniz <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Call Now ButtonHemen Ara!