SaltVisa-Avustralya Vizesi sayfamıza hoşgeldiniz.
Avustralya seyahatinde bulunacak vatandaşlarımız pasaport türleri fark etmeksizin vize alarak seyahat etmeleri zorunludur.


Avustralya Vizesi Nedir?

Avustralya’ya seyahat edecek yabancıların Avustralya’ya giriş yapabilmek için aldıkları seyahat iznine Avustralya vizesi denilmektedir.

Avustralya vizeleri ikamet edilen ülkede bulunan Avustralya Konsolosluklarına veya online ortamda yapılan vize başvuruları ile alınabilmektedir. Ülkeye girişlerde, havalimanlarında Avustralya vizesi şimdilik alınamamaktadır.

Öte yandan Avustralya bir Schengen ülkesi değildir. Alınmış olan Avustralya vizesi ile Schengen alanına veya geçerli, çok girişli vize ile Schengen alanına giriş yapılamayacaktır.


Avustralya Vizesi Nasıl Alınır?

Avustralya vizesi için başvuru yapacak vatandaşlarımız vize başvurularını online ortamda yapmalı ardından Avustralya vize merkezi olan VFS Global’e evraklarını teslim ederek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Avustralya Büyükelçiliklerine veya Konsolosluklarına doğrudan vize başvuruları yapılamamaktadır.


Yeşil Pasaportlar İçin Avustralya Vize İşlemleri

Türkiye Cumhuriyeti ile Avustralya devleti arasında vize kolaylığı anlaşması bulunmamaktadır. Dolayısı ile Yeşil pasaport ve gri pasaporta sahip vatandaşlarımızın vize almaları mecburidir.

Yeşil Pasaportlar sahiplerine tanınan herhangi bir kolaylık veya bir avantaj bulunmamaktadır. Yeşil pasaporta sahip vatandaşlarımızın Avustralya vize işlemleri konusunda dikkatli olmalarını tavsiye ederiz.


Avustralya Vize Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Avustralya vizesi için gerekli evraklar Schengen vize başvurularında sunulan evraklarla aynıdır. Ancak Avustralya vize başvuru evrakları renkli scan edilerek Konsolosluk sistemine yüklenmesi gerekmektedir. Bu bakımdan Avustralya vize uygulamaları, İngiltere vize uygulamalarına benzemektedir.

Avustralya online vize başvuru formunu başarılı şekilde doldurmuş vatandaşlarımız e posta hesaplarına gelen barkodlu belgenin çıktısı ve pasaportları ile birlikte VFS Global’de parmak izi vermelerinin ardından vize başvuru sürecini tamamlayabileceklerdir.


Avustralya Vize Ücreti 2020

Avustralya Konsolosluğu vize ücreti 141 Avustralya Dolarıdır. (AUD) Konsolosluk vize ücreti yurt dışı ödemelerine açık kredi kartı ile online ortamda ödenecektir. Bu ücrete ek olarak vize başvuru merkezi VFS Global servis ücreti ödenmesi gerekecektir.

Avustralya vize başvuru merkezi Vfs Global servis ücreti ise 74 TL,dir.
Vfs ücretini nakit ve parmak izi verme sırasında ödeyebilirsiniz.


Avustralya Vize Randevusu

Avustralya vize başvuruları randevu alınarak gerçekleştirilmektedir. Vatandaşlarımız konsolosluk sitesinde işlemlerini tamamlamalarının ardından VFS Global Avustralya web sayfasından randevu oluşturmaları gerekmektedir. Randevusuz yapılacak vize başvuruları büyük oranda kabul edilmemektedir ancak yoğunluk olmayan durumlarda randevusuz vize başvuruları da kabul edilmektedir.


Avustralya Vize Başvuruları Kaç Günde Çıkar?

Avustralya vize başvuruları 2 iş günü ile 15 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır.

Bu süreler başvuru dosyasının durumuna, Türkiye ve Avustralya devletlerinin resmi tatil günlerine göre uzayabilmektedir.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 7 Ortalama: 5]

Ülke Bilgileri

  • Kuruluş 1901
  • Başkent Kanberra
  • Nüfus 24.99 milyon
  • Para Birimi Avustralya Doları
  • Telefon Kodu +61
Call Now ButtonHemen Ara!