• Adres: Kadıköy/İstanbul
  • E-posta: salt@saltvisa.org
  • Telefon: 08502881013

Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi

Birleşik Arap Emirlikleri vizesi vatandaşlarımızın genel anlamda Dubai veya Abu Dhabi’ye gitmek için aldıkları bir vizedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi Nedir?

Birleşik Arap Emirlikleri vizesi, bu ülkeye seyahat edecek vatandaşlarımızın alması gereken bir izindir. Bu izin olmadan vatandaşlarımız seyahatlerini gerçekleştiremeyeceklerdir.

Alınacak olan vizenin kullanış amacına bağlı olarak vatandaşlarımız Birleşik Arap Emirlikleri vizesi ile Birleşik Arap Emirliklerinde:

Yaşayabilecek,
Çalışabilecek,
Turistik gezi amaçlı faaliyetlerde bulunabilecek,
Müşteri ziyareti, fuar, konferans ve toplantılara katılabilecek veya
Birleşik Arap Emirliklerinde yaşayan aile, akraba veya arkadaşlarını ziyaret edebileceklerdir.

Ancak konunun başında da belirttiğimiz üzere her vize farklı amaçlar için tasarlanmıştır. Örneğin kısa süreli turist veya ticari amaçlı vizeler vatandaşlarımıza Birleşik Arap Emirliklerinde yaşama veya çalışma vermemektedir.


Türk Vatandaşları İçin Birleşik Arap Emirlikleri Vize İşlemleri

Birleşik Arap Emirlikleri seyahatinde bulunacak vatandaşlarımız BAE vize işlemlerine tabidir ancak yeşil pasaport, Gri pasaport ve Siyah pasaporta sahip vatandaşlarımız 180 gün içerisinde 90 konaklama günü süreyi ihlal etmem koşuluyla vize işlemlerinde muaf tutulacaklardır.

Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi Nasıl Alınır?

Birleşik Arap Emirlikleri vizesi online ortamda alınan bir E-vizedir. Birleşik Arap Emirlikler E-vizesi Ankara’da bulunan BAE Büyükelçiliğinden veya İstanbul’da bulunan Başkonsolosluktan alınamamaktadır. Konsolosluklar e vize başvurularını kabul etmemektedir. Vatandaşlarımız BAE E-vizesi için bir vize aracı şirket kullanması gerekecektir. (Bkz: Dubai vizesi)

BAE e vizeleri konusunda yetkili kurum Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisidir. Göçmenlik ofisi doğrudan yapılacak vize başvurularını kabul etmezken vize başvuruları göçmenlik ofisi ile koordineli çalışan vize aracı şirketlerinden destek alınması gerekecektir.

Ayrıca bazı havayolu şirketleri, BAE otelleri vize hizmeti verebilmektedir. Seyahatiniz öncesi bu konuda araştırma yapmanızı tavsiye ederiz.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Birleşik Arap Emirlikleri vize başvuruları için vatandaşlarımızın çok fazla evrak hazırlaması gerekmektedir. Çünkü BAE vizesi bir e vizedir ve online ortamda doldurulan bir formdan oluşmaktadır. Dolayısı ile çok fazla evrak sunulması gerekmeyecektir.

Peki BAE vize başvurularında hangi evraklar sunulacak?

Seyahat sonrası en az 6 ay geçerli, karşılıklı 2 boş sayfası olan pasaportunuzun renkli scan edilmiş fotokopisi.
Gidiş dönüş uçak bileti rezervasyonu
BAE vize başvuru formu
İstisnai olarak bazı vize başvuru sahiplerinden en az 2000 ila 4000 $ arasında teminat istenebilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurularında seyahat sağlık sigortası, şirket evrakları ve banka hesap dökümü gibi belgeler talep edilmemektedir.

BAE Vizesi Ücretleri

BAE vize ücretleri vize sürelerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Kısa ve uzun dönem BAE vize ücretleri farklıdır.

Tek tip turistik amaçlı BAE vize ücretleri aracı vize şirketlerinin hizmet ücretlerine bağlı olarak 85 ila 125 dolar arasında değişebilmektedir.

Çok girişli uzun dönem BAE vize ücretleri ise şöyle:
30 gün konaklamalı çok girişli BAE vize ücreti: 185 $,
90 gün konaklamalı çok girişli BAE vize ücreti: 465 $.

BAE Vizesi Kaç Günde Çıkar?

BAE vize başvuruları genel anlamda 2 ila 3 iş günü arasında sonuçlanmaktadır ancak Çarşamba ve Perşembe gibi yapılan vize başvurularının sonuçlanma süresi 5-6 gün gibi bir süreyi bulabilir.

Acil durumlarda BAE devletinin resmi tatil günlerini göz önünde bulundurmayı unutmayınız.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Ülke Bilgileri

  • Kuruluş 1971
  • Başkent Abu Dhabi
  • Resmi Dil Arapça
  • Nüfus 9. 346.000
  • Para Birimi BAE Dirhemi
  • Telefon Kodu +971
Call Now ButtonHemen Ara!