Değerli Ziyaretçilerimiz SaltVisa – Kanada Vizesi sayfasına hoşgeldiniz.

Kanada başta eğitim olmak üzere vatandaşlarımız tarafından en çok ziyaret edilen ülkeler arasında yer almaktadır.  Kanada’ya turistik, ticari, aile ziyareti, eğitim ya da çalışma amacıyla seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşı tüm başvuru sahiplerinin gerekli prosedürleri tamamlayarak Kanada vizesi için başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Bordo pasaport sahipleri gibi, yeşil pasaport sahibi kişilerin de Kanada seyahatleri öncesi vize almaları zorunludur.

Kanada vizesi için başvuru işlem aşamaları ve gerekli prosedürler başvuru yapılacak vize kategorisi ve başvuru sahibinin durumuna göre değişmektedir. Bu nedenle vize başvurusu öncesi vize başvuru türü belirlenmeli, başvuru amacına uygun olarak Kanada vize başvuru süreci tamamlanmalıdır.

Süreçte: Kanada vizesine ilişkin bilgileri doğru kaynaktan almak ve güncel bilgilerle işlemi tamamlamak büyük öneme sahiptir. Vize sürecinde yapılacak hatalar Kanada vize reddine neden olabilmektedir.

Kanada vize başvuru işlemleri; Ankara ve İstanbul’da bulunan, Kanada hükumeti tarafından yetkilendirilmiş Vfs Global Kanada Vize Başvuru Merkezi aracılığı ile yapılmaktadır. İşlemlerin tamamlanması için başvuru sahibinin başvuru merkezine giderek biyometrik veri beyanında bulunması zorunludur.

Kanada vize başvurusu için doldurulması gereken vize formları ve hazırlanması gereken evraklar da bu merkeze teslim edilmektedir. Vfs Global Kanada Vize Başvuru Merkezi başvuru evraklarının teslimi, gerekli olması durumunda vize başvuru formlarının doldurulması ve dosyanın karar aşaması için Ankara
Kanada Büyükelçiliği’ne gönderilmesi için çalışır. Vize sürecine dair karar verme yetkisine sahip değildir.

Ayrıca Kanada Vize Başvuru Merkezi’nin evraklarınızın uygunluğu, vize alıp alamayacağınıza dair yorum ya da tavsiyede bulunma yetkisi de bulunmamaktadır. Kanada vize başvuru sürecinde, Kanada vizesi için hazırlanması gereken evraklar önemli rol oynayacaktır. Vize evrakları ile başvuru sahibinin başvuru yaptığı kategoriye ait gereklilikleri sağlayıp sağlayamadığı incelenecektir. Bu nedenle evrakların güncel durumunuzu yansıtan, vize kategorinize uygun, güncel tarihli ve eksiksiz olarak hazırlanması gerecektir. Özellikle seyahat masraflarınızı karşılayabileceğinizi kanıtlayan banka hesap dökümleri ve resmi gelir kaynaklarınızı belgeleyen evraklar Kanada Büyükelçiliği Vize Bölümü tarafından detaylı olarak incelenecektir.

Turistik, ticari, aile ziyareti gibi amaçlarla yapılan başvurular sonucu vize onayı alınması durumunda; istisnai durumlar dışında verilen Kanada vize süresi başvuru sahibinin pasaport süresi kadar olacaktır.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Ülke Bilgileri

  • Kuruluş 1841
  • Başkent Ottawa
  • Resmi Dil İngilizce, Fransızca,
  • Nüfus 35.151 milyon
  • Para Birimi Kanada Doları
  • Telefon Kodu +1
Call Now ButtonHemen Ara!